פרק 10 - ארבע שאלות על זוגיות

  • YouTube
  • Facebook
  • Spotify
  • Instagram
פרק 10.jpg
פודקאסט תחנת ירח פרק 10 ארבע שאלות על זוגיות

הפרק העשירי של הפודקאסט עוסק בנושא הזוגיות. בעקבות הפרקים הקודמים על הזוגיות ( פרק 4 + פרק 5 ) עלו שאלות הנוגעות ליחסים שבינו לבינה, לציפיות, למתחים והדיסהרמוניות העולות מתוך הקשר הזוגי ובעקבותיו וגם לשאלת החיפוש אחר הזוגיות המתאימה. מטרתן של התשובות שנתתי היא לעורר מודעות ולגרום לאפשרות לחקור את השאלות ואת המצבים מנקודת מבט שונה וזו כמובן רק אפשרות אחת מבין ים האפשרויות המופיעות ומראות את עצמן בתעתועי התודעה שלנו.

השאלה הראשונה היא : אני חי עם אשתי כבר הרבה שנים ואנחנו אוהבים אחד את השניה, אני אדם שאוהב לשמוח ולכן אני רוצה לצאת לרקוד בסופש אבל אשתי היא אדם מלנכולי שפחות אוהב חברת בני אדם ולכן אנחנו נשארים בבית כי אני רוצה להיות בחברתה,  מה עלי לעשות על מנת לשמר את הזוגיות ?

השאלה השניה היא : אני אישה בוגרת, כרגע ללא זוגיות. אני בוחנת בעצמי מזה זמן את היכולת והמסוגלות שלי להגיע לאחדות ואיזון בעצמי קודם, לבד. לחזק את עצמי ולהיבנות ואז לפנות מחוזקת למגרש הזוגי כי עד היום ההתנסות שאני חווה בנושא הזה פוצעת אותי. ובהמשך לזה גם:  איזה פיתוי או מוטיבציה יכולה להיבנות בי על מנת להעיז וללכת לכיוון הזה כי עדיין אני שואפת לזוגיות ורגשות אהבה אמיתיים וכנים?

השאלה השלישית היא : אנחנו זוג שחי כמה שנים טובות בזוגיות, יש לנו ילדים משותפים ועסק משותף שהקמנו שבו אנו מצליחים וממשים את עצמנו בתוכו. אנחנו אוהבים אחד את השניה והזוגיות שלנו לדעתנו טובה. האישה אומרת : למרות שאני בתקופה טובה אני רוצה מעת לעת לעזוב את הכל ולברוח והגבר אומר: אני מוצא את עצמי מתפקד תמיד כאבא לילדים ועוד ילדה אחת שהיא אשתי. איך מתנהלים בתוך זה?

השאלה הרביעית היא : איך אני לא נעלמת בתוך הזוגיות כאשר אני מרגישה שאני מובלת. אני מקבלת עלי החלטות של הצד השני שהן הרבה פעמים פחות משנות לי, ויחד עם זה אני את שלי אומרת ואני לא מרגישה שנחתכת ממני חתיכה אבל מה קורה עם ההכרה של הצד השני בערך שלי ובמי שאני כאדם ומה שאני נותנת, כי אני מרגישה שאני נבלעת ונעלמת בתוך מערכת יחסים שבה אני נשלטת ע"י שליט עליון ואני יודעת שלא אלחם על שלי ואני חוזרת אל הקונכיה שלי ואני אצוץ בפעם הבאה שישאלו את דעתי . ברור שכלפי העולם אני נשארת לבד ויש לי פחות בעיה עם זה ,אבל בתוך מערכת יחסים אני לבד כי הערך שלי לא מוכר. אני יודעת שנדרשת אהבה אבל הנוכחות שלי נשחקת ע"י אדם אחר שכל הזמן מנמיך אותי כך שאני הופכת להיות סטטיסט במחזה שלא אני אחראית על מה שקורה בו.

מומלץ להאזין ראשית לפרקים 4 + 5 על הזוגיות המהווים את הרקע לתשובות שנתתי.

אתם מוזמנים בשמחה להאזין לפרק כאן באתר ( בנגן למעלה) או באפליקציה שבה אתם מאזינים:

"תחנת ירח"  בספוטיפיי, אפל פודקאסט (ITunes) וגוגל פודקאסט ואשמח אם תשתפו אותו :)

אם אתם מאזינים דרך האתר בטלפון הנייד, הרצף יקטע לכם כאשר הטלפון ינעל, לכן מומלץ להאזין באחת האפליקציות או במחשב.

Apple podcasts.jpg
google podcasts.jpg
spotify.jpg