פרק 15 - למה אתם מכורים?

  • YouTube
  • Facebook
  • Spotify
  • Instagram
פרק 15.jpg
תחנת ירח - פודקאסט - פרק 15 - על התמכרויות

הפרק החמישה עשר של הפודקאסט עוסק  בנושא : התמכרויות.

אסביר מהי השקפת העולם שלי לגבי התמכרויות והרס עצמי ועל מהות החיפוש אחר חווית ההתעלות והדחקת הכאב. כיצד מתגבשת מציאות אשליתית והתמכרות אצל האדם ומה היא משרתת אצלו, כיצד היא מתגבשת להרגל ומתקבעת בעולם החומר והחוויה. אסביר דרך הסיפור שבפתיחה את ריבוי "האני" בתוך העצמיות שלנו וכיצד ריבוי זה מטלטל את האדם במשחקי התפקידים שהוא מקיים בתוך עצמו.

הפרק מתחיל סיפור קצר המתאר שחקנית בתיאטרון המעלה ומציגה על הבמה את סיפור חייה. הדרמות, הכאב, הפחד היאוש והתקווה והרגשת ההתעלות על הבמה תוך שהיא מכורה לאותם ממכרים נעימים המשככים את חווית הכאב אך גם עוזרים לה להגיע לחווית התעלות נפשית ורוחנית שאליה היא מכורה.

נדבר על שליטה ועל הרס עצמי וכיצד האדם בונה אותו אותו במו ידיו וגם על תפקיד הרגשות, השכל וההיגיון וכיצד ריבוי "האני" בתוך העצמיות שלנו מטלטלת את האדם במשחקי התפקידים במחזה חייו כשכל צד מנסה למשוך ולהשפיע על האדם ולהניע את החוויה ואת ההרגשה שלו כל פעם בכיוון אחר במחזה של החיים שלו המשוחק על הבמה. כל זאת מתרחש עם הידיעה שהאדם כמו השחקנית בסיפור שלנו הוא למעשה גם השחקן, גם המפיק, גם הבמאי וגם הקהל והוא נע בין התפקידים השונים ומזדהה בכל פעם עם דמות אחרת בתוכו, המפעילה אותו ותובעת את יכולתה להשפיע על המחזה המשוחק שהוא למעשה החיים שלנו. אסביר מהו הפתרון האפשרי לכל המצב הזה.

אתם מוזמנים בשמחה להאזין לפרק כאן באתר ( בנגן למעלה) או באפליקציה שבה אתם מאזינים:

"תחנת ירח"  בספוטיפיי, אפל פודקאסט (ITunes) וגוגל פודקאסט ואשמח אם תשתפו אותו :)

אם אתם מאזינים דרך האתר בטלפון הנייד, הרצף יקטע לכם כאשר הטלפון ינעל, לכן מומלץ להאזין באחת האפליקציות או במחשב.

Apple podcasts.jpg
google podcasts.jpg
spotify.jpg