פרק 17 - הפוליטיקאי שנמצא בתוכי

  • YouTube
  • Facebook
  • Spotify
  • Instagram
פרק 17.jpg
תחנת ירח - פודקאסט פרק 17 - הפוליטיקאי שנמצא בתוכי

הפרק השבעה עשר של הפודקאסט עוסק בנושא : הפוליטיקאי שנמצא בתוכי.

נושא שביקשתם שאדבר עליו והוא נפתח בשאלה מה לעשות כשאין צורך או רצון לעסוק בפוליטיקה אבל אי אפשר להימנע ממנה בחיי היומיום והעבודה.

חוסר העיסוק וחוסר הרצון לעסוק בפוליטיקה מצמצם את טווח החוויה ומונע מהשואל להכיר את הפוליטקאי שנמצא בתוכו ובא לידי ביטוי במגוון מצבים ותחומים בחיי היומיום שלנו.

אדבר בהרחבה על הנפרדות העצמית המונעת ע"י הפוליטיקאי הפנימי שמעודד את השימוש המסיכה על מנת להסתיר חלקים בתוכנו שהם אינם מקובלים או נתפסים ככאלה היכולים להביא רווח או מקובלות חברתית וזה גורם להתנהגות מאולצת אשר מרחיקה את האדם מעצמו וממי שהוא באמת. בנוסף אותה מסיכה שאנו חובשים היא למעשה מסכה אשר מסתירה את הפחד האמיתי שלנו ולא מאפשרת התמודדות איתו או הכרה בנוכחותו וזה מונע מאיתנו למעשה להתמקד במהות שלנו כבני אדם והכרה במניע שלנו שאיננו רואה או מבקש רק תועלת או רווח או מה שישתלם לי אלא מבקש בניה של אישיות מגובשת ואותנטית שמכירה את כל צדדיה, את עוצמתה וחולשותיה.

הנפרדות היא אשלייה כי האדם לעולם מחובר לצביר גדול של האנושות והקיים והוא לעולם לא באמת לבד מתוקף השייכות שלו לרעיון האלוהי אך חווית הנפרדות מפרידה בין אני והם, ועוסקת בהשוואה ושיפוט וכך לא מאפשרת את האחדות המתבקשת כאשר הפוליטיקאי הפנימי מנצח על כל התהליך הזה בתוכנו.

אתם מוזמנים בשמחה להאזין לפרק כאן באתר ( בנגן למעלה) או באפליקציה שבה אתם מאזינים:

"תחנת ירח"  בספוטיפיי, אפל פודקאסט (ITunes) וגוגל פודקאסט ואשמח אם תשתפו אותו :)

אם אתם מאזינים דרך האתר בטלפון הנייד, הרצף יקטע לכם כאשר הטלפון ינעל, לכן מומלץ להאזין באחת האפליקציות או במחשב.

Apple podcasts.jpg
google podcasts.jpg
spotify.jpg