פרק 18 -  שלמות ויופי

  • YouTube
  • Facebook
  • Spotify
  • Instagram
פרק 18.jpg
תחנת ירח, פודקאסט , פרק 18 על שלמות ויופי

הפרק השמונה עשר  של הפודקאסט עוסק בנושא : שלמות ויופי.

והוא נפתח בסיפור המתאר את ערב הכלולות של זוג צעיר שכל כולו מכוון לאותה שלמות מבוקשת אך קצב האירועים וההתרחשויות מחייבים גם לחוות את הקוטב השני של חוסר השלמותוכאן מופיעים שיבושים ותקלות כשבסיום הם חווים כמובן את אותה שלמות מבוקשת.  שלמות האמיתית מועדת לקריסה שכן אין ביכולתה להתפתח יותר מעבר לשיא זה ולכן שלמות אמיתית מכילה את אחדות הניגודים או את שני הצדדים של המטבע ויחד עם זאת אנשים מחברים את הרעיון של השלמות אל מושאי היופי וההדר החיצוניים.

נדבר בהרחבה על המהות של השלמות כתוצר של איזון פנימי, מה מאפיין אותה בחיי היומיום שלנו וגם בתפיסה שלנו את המציאות ולמה שלמות היא איננה ערך נחשק או חיוני בחיי בני אדם. נדבר גם על היופי הפנימי וכיצד הוא נעלם מעיני בני אדם המעדיפים להתרכז ביופי החיצוני ולהשקיע את מרצם והונם על מנת להתחבר אל אותה הרגשת שביעות רצון עצמית המבטאת את מהות היופי ולמה שביעות רצון זו היא הרגשה חומקת שגורמת לבני אדם לרדוף אחריה ולהשקיע את תשומת ליבם במרדף הזה.

אדם הנמצא בדרך למודעות אינו בורח מן החוויה הקוטבית והוא דוחה השוואה ושיפוט של טוב ורע , מכוער ויפה ושואף לחתור אל עומק תודעתי שמבקש לראות את היופי הפנימי בדברים ובחיים עצמם, הוא אינו בורח מן החוויה הקוטבית ומבין שהשלמות מבטאת את הדואליות המתקיימת בכל דבר וכל שנותר לעשות הוא לחוות את שני היבטים אלה. בהקשר זה נדבר על האנימה והאנימוס שהוזכרו בפרק 16 וגם על המסיכה המסתירה את המהות האמיתית שלנו וכיצד שני אלה יודעים להשתמש ביופי החיצוני ככלי על מנת להסתיר חלקים מהותיים מהוויה הפנימית שלנו.

============

נפגשנו ביער
מתואמים בליבנו
כמהים לצמוח בשלווה,
מה ביקשנו?
אהבה, שמש ומים

אנו סולחים לאלו
שרוצים את השמש
והמים רק לעצמם,
כי את האהבה
אי אפשר לקחת
וגם לא את פיסת
השמיים שעוד נותרה.

היער הוא אנחנו
והוא מבטא את עצמו
באין סוף אפשרויות
שהן כולן יחד מובילות
לשלמות.

==============

אתם מוזמנים בשמחה להאזין לפרק כאן באתר ( בנגן למעלה) או באפליקציה שבה אתם מאזינים:

"תחנת ירח"  בספוטיפיי, אפל פודקאסט (ITunes) וגוגל פודקאסט ואשמח אם תשתפו אותו :)

אם אתם מאזינים דרך האתר בטלפון הנייד, הרצף יקטע לכם כאשר הטלפון ינעל, לכן מומלץ להאזין באחת האפליקציות או במחשב.

Apple podcasts.jpg
google podcasts.jpg
spotify.jpg