פרק 2 - מהי מודעות ומהי תודעה ?

  • YouTube
  • Facebook
  • Spotify
  • Instagram
פרק 2.jpg
פודקאסט תחנת ירח פרק 2 מודעות ותודעה

הפרק השני של הפודקאסט עוסק בשאלה מהי מודעות ומהי תודעה? ומהו ההבדל ביניהם. ניגע בשאלת תמונת השמיים והסדר הקוסמי, מהי נשמה וכיצד אנו חיים בקונפליקט עם ניצחיותה. בתוך כל אלה אסביר על גורם הזמן והמחזוריות שלו וכיצד הוא משפיע על תודעתנו וגורם לנו לבלבול.

​"צ'ואנג דזה חלם שהוא פרפר מאושר שעף בשדה, הוא חווה את החופש ועושה ככל העולה על רוחו, הוא כלל לא ידע שהוא צ'ואנג דזה אך לפתע הוא התעורר מחלומו וידע שהוא צ'ואנג דזה כפי שהוא מכיר את עצמו, רק שהוא לא ידע אם הוא פרפר בחלומו של צ'ואנג דזה או צ'ואנג דזה בחלומו של פרפר." 

הסיפור הקצרצר ממחיש כיצד תודעת החלום מתנגשת עם תודעת המציאות  וכיצד הגיבור המאושר של הסיפור חולם שהוא פרפר ושלל חוויותיו הופכות לרצף של תובנות המסבירות מה אנו יכולים לעשות על מנת לשפר את ההתייחסות שלנו לחיים, לשנות את נקודת המבט ולהנות מאיזון ושמחה גדולים יותר. נתייחס אל מושג הזמן שלא באמת קיים וכיצד אנו נעים בתודעתנו בין עבר , הווה ועתיד ומנסים להתאים את עצמנו ותודעתנו למצבים המשתנים, נדבר על האלוהי או אנרגית האם ועל הרעיון בו אנו חיים בעולם הזה על מנת לקיים ולקדם את המודעות שלנו וחיים כאן למען החוויה שהיא: התנסות מעשית בעולם החומר והגוף כי היא מאפשרת את הקשר בין המודעות שלנו לבין התודעה שלנו שהיא כלל ההתנסויות שחווינו בפועל.  כל חוויה או אירוע שאנו חווים מתומצתת לתמצית חוויתית ומוגדרת כהתנסות וזו מזינה את המודעות שלנו וגם את המודעות המלאה, במעגל שמזין את עצמו ואת הרעיון שבאנו לממש.

נדבר על שינוי הצורה ומימוש הפוטנציאל העצמי וכיצד אנו חשים חופש ומגבלה בו זמנית, על פשטות וקבלה וכיצד שינוי ההתייחסות ושינוי נקודת המבט שלנו עוזר לנו לקחת אחריות על עצמנו ועל הבחירה שבאנו לממש. נדבר על החלום ועל תפקידו כתקשורת פנימית אשר איננה מתייחסת למימד הזמן אך באה על מנת לעזור לנו בתהליך החוויה שלנו.

אתם מוזמנים בשמחה להאזין לפרק כאן באתר ( בנגן למעלה) או באפליקציה שבה אתם מאזינים:

"תחנת ירח"  בספוטיפיי, אפל פודקאסט (ITunes) וגוגל פודקאסט ואשמח אם תשתפו אותו :)

אם אתם מאזינים דרך האתר בטלפון הנייד, הרצף יקטע לכם כאשר הטלפון ינעל, לכן מומלץ להאזין באחת האפליקציות או במחשב.

Apple podcasts.jpg
google podcasts.jpg
spotify.jpg