פרק 26 - בשביל מה לקום מהמיטה בבוקר?

  • YouTube
  • Facebook
  • Spotify
  • Instagram
פרק 26.jpg
איור פרק B26.jpg

הפרק ה 26 של הפודקאסט עוסק בנושא : בשביל מה לקום מהמיטה בבוקר?

יש אנשים רבים אשר מחפשים ומבקשים וודאות לעצמם ופועלים בתוך מסגרות קבועות, שגרתיות וחוזרות על עצמן על מנת להגיע אל אותה וודאות מבוקשת. חלקם מזנקים מהמיטה מתוך אותה אחריות קיימת או מהרגשת מרץ ורצון של עשייה, כמו באו אל העולם הזה על מנת להוכיח יעילות, רצון והגשמה.  אחרים מעדיפים להתכרבל בין השמיכות בבוקר ולמשוך את הזמן במימד השינה והחלום כמו אומרים שהאדם לא באמת צריך למהר. בשני המקרים עדיין נשאלת השאלה בשביל מה לקום מהמיטה בבוקר ? עבור איזו תכלית ועבור איזו מטרה?

וירוס הקורונה בא והוכיח שאותה וודאות מבוקשת לא בהכרח יכולה להתקיים בזמנים כאלו בלי קשר לעובדה כי על האדם לחפש גם מניע רוחני שיגדיר את תכלית חייו בעולם הזה ויאיץ בו לקום ממיטתו בבוקר. רבים מגלים כי התכלית אינה מספקת ובמקרים רבים היא אפילו מאכזבת,  ובכל מקרה עבור רבים היא תכלית לא ברורה. נדבר על רגשות שעולים ועל אילוצים, על מחויבויות והצורך לצעוד בשביל ראשי כאשר אינסוף שבילים אחרים חוצים את הנתיב שלנו ומזמינים אותנו לטעום מחוויה אחרת ושונה אשר נמצאת מעבר לאותו שביל ראשי.

אשתדל לסכם את השקפתי לגבי הסיבות האמיתיות שבגינם כדאי לקום בבוקר מהמיטה ולמה התכלית הרוחנית היא זו שיכולה ליצוק תוכן אל הפעולות והאתגרים שאנחנו מבקשים לעצמנו.

 

אתם מוזמנים בשמחה להאזין לפרק כאן באתר ( בנגן למעלה) או באפליקציה שבה אתם מאזינים:

"תחנת ירח"  בספוטיפיי, אפל פודקאסט (ITunes) וגוגל פודקאסט ואשמח אם תשתפו אותו :)

אם אתם מאזינים דרך האתר בטלפון הנייד, הרצף יקטע לכם כאשר הטלפון ינעל, לכן מומלץ להאזין באחת האפליקציות או במחשב.

Apple podcasts.jpg
google podcasts.jpg
spotify.jpg