פרק 3 -  למה (לא) לדאוג ?

  • YouTube
  • Facebook
  • Spotify
  • Instagram
פרק 3.jpg
פודקאסט תחנת ירח פרק 3 על הדאגה

הפרק השלישי של הפודקאסט עוסק בנושא הדאגה. מהי דאגה ומהו המקור שלה? כיצד היא מושלכת אל העתיד ומערערת את הרגשת הודאות של בני האדם בהווה.  הפרק נפתח בסיפור קצר על נושא הדאגה ובשאלה: האם אתה יכול לעשות משהו בנוגע לזה? 

אסביר כיצד האופי שלנו מתחכך עם המציאות ועם האירועים החיצוניים של החיים ובוחן את התודעה שלנו ואיך אלא מובילים להתגבשותו של ידע אישי. כיצד מתגבשת באדם מערכת אמונות עצמית וחברתית ומהו היחס שלה לדת ולמה הדרך הרוחנית דורשת הדרכה ולא תיווך.

נענה על השאלה איך לקחת אחריות על עצמנו ועל הבחירות שלנו ומה לעשות כאשר יש לנו אחריות כלפי אחרים? נדבר בהקשר הזה על הורות ודאגה לילדים, ואציג מספר סיטואציות הבוחנות את מערכות האמונה של ההורה מול הצרכים האמיתיים של הילד והעובדה כי  לעיתים הוא מציג מערכת אמונות אחרת, איך מקיימים בתוך הקונפליקט הזה איזון ואת זכות הבחירה החופשית.

אסביר מהי דרך ראשית ומהי דרך צדדית מבחינת הבחירה שלנו וכיצד אנו עושים השלכות על הסביבה ועל הקרובים לנו. נדבר על הדאגה בקשר לבריאותו של האדם אשר מציג בעיה בריאותית מטרידה שמאיימת על העתיד שלו, מה הוא יכול לעשות בנוגע לזה ולמה לא רצוי לדאוג מאירוע אשר נמצא בעתיד שלך, וגם כיצד אנו יכולים  לשנות את ההרגשה שלנו ואת ההתייחסות שלנו לנושא הדאגה ואיך ההרגשה, הרגש, והמחשבה מתמרנים אותנו בניסיון למצוא פתרון למושא הדאגה.

ולסיום: כיצד מרגיש ומתנהג אדם שנמצא בדרך להיות שלם עם עצמו.  

אתם מוזמנים בשמחה להאזין לפרק כאן באתר או באפליקציה שבה אתם מאזינים.

אתם מוזמנים בשמחה להאזין לפרק כאן באתר ( בנגן למעלה) או באפליקציה שבה אתם מאזינים:

"תחנת ירח"  בספוטיפיי, אפל פודקאסט (ITunes) וגוגל פודקאסט ואשמח אם תשתפו אותו :)

אם אתם מאזינים דרך האתר בטלפון הנייד, הרצף יקטע לכם כאשר הטלפון ינעל, לכן מומלץ להאזין באחת האפליקציות או במחשב.

Apple podcasts.jpg
google podcasts.jpg
spotify.jpg