פרק 6 - מהו הפחד ? האיש שפחד מהצל של עצמו

  • YouTube
  • Facebook
  • Spotify
  • Instagram
פרק 6.jpg
פודקאסט תחנת ירח פרק 6 מהו הפחד

בפרק השישי של הפודקאסט נעסוק בנושא הפחד. אסביר מהו הפחד ומהם המקורות שלו.  מהו פחד גוף, פחד נשמה ופחד לב ?  מהו ההבדל ביניהם וכיצד ניתן להבין ולהיות מודעים אליהם, ומה אפשר לעשות על מנת לצמצם את סבלנו מהפחד דרך סיפורים מהחיים והסיפור על האיש שפחד מהצל של עצמו.

 

סיפור  של הדאואיסט צ'ואנג דזה בו הוא מספר על איש אחד שחש פחד עמוק מהצל של עצמו וחש תיעוב מעקבות רגליו. הוא ניסה להיפתר מהצל שלו בכל דרך  אך בכל פעם שהלך והתקדם בדרכו היה צילו הולך לצידו. בייאושו הוא החל לרוץ ולברוח מהצל וניסה להחיש את צעדיו ככל שיכל אך צילו נותר לצידו עד שהוא חשב שאינו רץ מספיק מהר ולכן הוא לא מצליח לברוח מהצל ,במאמץ אחרון הוא הגביר את מהירותו עד שנפל ומת. אילו רק היה שקט עם עצמו ונכנס אל תוך צילו ועומד בתוכו , הצל היה נעלם ואיתו גם עקבות רגליו.  

תוכלו להקשיב גם לדוגמאות וסיפורים אחרים המתארים את פחד הגוף שבא לידי ביטוי בפחד מאובדן השליטה וגורם למאבק פנימי, לחרדה וחוסר שקט וגם לתופעות גופניות הבאות לידי ביטוי במחלות קלות או קשות, דיסהרמוניה רגשית ותחושה קשה.לעומת פחד הגוף פחד נשמה הוא גורם עמוק יותר וקשה לאיתור כי אנו מסתירים אותו באמצעות מסכה והוא בא לידי ביטוי בפחד לחוות  והוא למעשה קיים בכל בסיס של פחד שקיים בנו ,אסביר גם על פחד הלב והביטוי שלו , הפחד לאבד תחושה והפחד להרגיש וכיצד כל הפחדים הללו יוצרים בתוכנו שרשרת של התנהגויות המונעות מאיתנו שלווה והתבוננות שקטה ומה ניתן לעשות על מנת להקל את השפעתם עלינו.

אתם מוזמנים בשמחה להאזין לפרק כאן באתר ( בנגן למעלה) או באפליקציה שבה אתם מאזינים:

"תחנת ירח"  בספוטיפיי, אפל פודקאסט (ITunes) וגוגל פודקאסט ואשמח אם תשתפו אותו :)

אם אתם מאזינים דרך האתר בטלפון הנייד, הרצף יקטע לכם כאשר הטלפון ינעל, לכן מומלץ להאזין באחת האפליקציות או במחשב.

Apple podcasts.jpg
google podcasts.jpg
spotify.jpg