פרק 8 - איפה עובר הגבול שלי ?

  • YouTube
  • Facebook
  • Spotify
  • Instagram
פרק 8.jpg
פודקאסט תחנת ירח פרק 8 איפה עובר הגבול שלי

הפרק השמיני של הפודקאסט עוסק בנושא גבולות ופריצת גבולות, נושא שביקשתם ממני לדבר עליו. אסביר מהו גבול, היכן עליו לעבור וגם איך מציבים גבולות לאחרים. נדבר על שיפוט ושפיטה ועל החוק האנושי והחוק הקוסמי דרך סיטואציות מחיי היומיום שלנו ודרך הסיפור על שופט בבית המשפט שחלומו ורצונו האמיתי הוא להיות ... דיג.

בני אדם יכולים לתפקד רק בתוך גבולות ברורים ואלו מסתבכים ולא תמיד ברורים כאשר הם קשורים גם לאנשים אחרים. הגבול הוא תוצאה של הרגשה האומרת לנו עם מה אנו יכולים או מסוגלים להתמודד כעת ועל פי ההרגשה הזו בתוכנו אנו מציבים את הגבול ומגייסים משאבים, בדיקה ופיקוח על מנת לעמוד על הגבול הזה כדי שהוא לא יפרץ ואז נהיה בנקודת שבירה. אסביר מהי נקודת שבירה וכיצד אנו מציבים אותה כמחסום לעצמנו ולאחרים ואיך הגבול ונקודת השבירה מונעים מאיתנו למעשה לפרוץ אל הגבולות ולהגיע אל קוטביות היכולת שלנו, אל התווך ואל מה שנמצא מעבר לגבולות שהצבנו.

אסביר מה מתרחש כאשר מישהו חוצה את הגבול שהצבנו ואיך מתעוררת בנו דילמה וספק בנוגע לתגובה שלנו והאם נתמיד ונעמוד על הגבול שהצבנו למרות שהוא הרבה פעמים מוצב מתוך אגו, שיפוט וגאווה. נדבר על הפחד מביקורת ואיך האדם מצמצם את גבולותיו ומציב מחסומים בדרכו וגם איך אנשים מרחיבים את הגבולות שלהם כאשר הם רוצים לשלוט על אחרים. אראה נקודות מבט שונות על נושא הגבולות וכיצד השכל מעודד אותנו לבדוק את נקודת שבירה שלנו ולעיתים עוזר לנו להיכנס אל תוך משבר.

אסביר איך לשמור על האיזון בתוך התהליכים הללו ולכבד את החוק האנושי והקוסמי אך גם את הבחירה ואת האפשרות להרחיב את הגבולות, לחוות את מה שנמצא מעבר לגבולות.

אתם מוזמנים בשמחה להאזין לפרק כאן באתר ( בנגן למעלה) או באפליקציה שבה אתם מאזינים:

"תחנת ירח"  בספוטיפיי, אפל פודקאסט (ITunes) וגוגל פודקאסט ואשמח אם תשתפו אותו :)

אם אתם מאזינים דרך האתר בטלפון הנייד, הרצף יקטע לכם כאשר הטלפון ינעל, לכן מומלץ להאזין באחת האפליקציות או במחשב.

Apple podcasts.jpg
google podcasts.jpg
spotify.jpg