top of page

 פרק 85 -גשר הזוגיות

אפשר להאזין לפרק כאן 

תהליך המודעות של האדם כרוך בחיפוש אחר הרחבה טבעית ספונטנית וזורמת אבל בשל ״תפיסתו של המחפש״ נראים לעיתים ניסיונות התפתחות שכוונתם היא דווקא לקבע שיטה או דרך מוכחת כדי ״לשלוט על המודעות״ כי היא חומקת, מראה את פניה ונעלמת, לא קבועה ולא מושרשת, בזמן שהמציאות עצמה מתעתעת ולעיתים מטלטלת ואז הזיהוי התודעתי שגוי וגשר המודעות -תודעה משתבש..  אלו מצבים בהם האדם יכול לחוות הרגשת נסיגה שמתקיימת למרות התובנות שהוא רכש, למד והבין.
על המודעות אין צורך לשלוט כי היא לא גורם שיש לכוון ברצועה, ולמרות שיש גורמים בתודעה שיש צורך לשלוט ונהל אותם עדיין עולה סוגיה שחוקרת האם יש לקיים את ההתפתחות התודעתית מתוך זרימה חסרת דאגות (המביטה על המתרחש ממרחק) או שיש צורך במשמעת ברזל ? אפשר לומר, שכאשר עולה ספק אז יש לתת קדימות למשמעת עצמית כי לזרימה חסרת הדאגות יש נטייה להתמזג בקלות עם דפוסים של אשלייה והתמכרות ולכן כדאי ללמוד מתינות וליישם אותה כדרך חיים. ההתפתחות של המודעות אם כן, לא דורשת שליטה (כשיטה) אלא הבנה שזה חלק גבוה ומושא איחוד שיש לקבל, לזרום ולהתמזג איתו כאשר ההתפתחות כולה תמיד תמדד ביחס ליכולת או המגבלה הרגשית של האדם.

אושר מאורגן
החיים הם תהליך שחוזר על עצמו ברצותו של האדם דרך אחת- להיות מאושר.. תהליכי האושר נחקרו רבות ונשאלו עליהן אינספור שאלות וכמובן שכמו בנושאים רבים, גם כאן אין הסכמה. אפשר לומר שמבחינה רוחנית אושר הוא ביטוי לקבלה מלאה של הדרך שלך, תואם בין המתקיים למורגש ועדיין רבים מחפשים לאושר צידוק ארצי שמוכח בעשייה. אפשר לציין בהיסטוריה תקופות שבהם ניגשו אל נושא האושר מזוית ששוללת ״שריפת זמן״ וקיום לבטלה כי בחווית מורכבות החיים כל רגע עמד בסימנם של פעילויות קהילתיות מאורגנות שכללו טקסים, ארוחות המוניות,  ביקור חולים וטיפול בעניים, וכך עיקר הזמן  הוקצה למה שנקרא - אושר מאורגן וזה לא השאיר הרבה זמן פנוי לתשוקות ריקות, לתיעוב החיים ולחווית שיעמום.

 פודקאסט - פרק 85  - גשר הזוגיות

הפרק הזה לא עוסק במציאת זוגיות מתאימה אלא במפגש על גשר הזוגיות כאשר הבחירה כבר נעשתה ומתקיימים חיים משותפים. הרבה פעמים יש צורך לתווך, למצוא נקודת איזון, לתחזק, לעורר ולהפתיע את הזוגיות על מנת שהגוף והנפש לא ירדמו ובעיקר על מנת שהזוג יוכל לחוות המשך של קצב ההתפתחות שהיא המטרה המרכזית של הקשר הזוגי ולחצות את הגשר הזוגי.

 

פודקאסט תחנת ירח - פרק 85 - גשר הזוגיות

האימייג׳ הזה נוצר ב מידג׳רני AI

הרעיון הזוגי

מאחורי רעיון הזוגיות עומד חיפוש אחר נפש זהה כי יש ציפייה שההזדהות והתפיסה הדומה ייצרו חיבור חזק ועמוק שישריש את תחושת השייכות וידחה את תחושת הלבד ולכן הזוגיות היא כלי שנועד קודם כל לפתור את תחושת הלבד של האדם כשבהמשך הזוגיות אמורה לאפשר חוויה מתפתחת שנובעת מחיים משותפים עם ההשתקפות המשלימה שלכם כי ככה תוכלו להתחכך עם האופי, וללמוד ולהכיר את עצמכם דרך האחר ולבנות יחד עולם שבנוי ממטרות משותפות, אבל בינינו מי בכלל זוכר את זה? : כמה באמת עוצרים להרהר במטרה המשותפת שלהם וכמה עוסקים במלחמות שליטה ומאבקים בגלל חוסר ההסכמה על הדרך. אפשר לומר שגם המאבק הוא חלק מהדרך ולא בשל הקטטות הזוגיות אלא בשל הניסיון להבהיר את הרצון, לגשר, להתגבר ולקיים ניסיונות שהמטרתה שלהם היא מציאת מכנה משותף ובהירות על הגשר הזוגי.


מהו הגשר של הזוגיות
הגשר של הזוגיות מתאר את השיעורים שיש לעבור יחד במסע החיים והם דורשים שיתוף פעולה, הדדיות, רצון טוב וכוונה מלאה. הנשמה רוצה להצליח ורוצה להתקדם בשיעוריה בגוף חומר ולכן לזוגיות יש משקל רב בתהליך הזה כי מדובר בד״כ בנשמה קרובה (בןֿֿ-בת זוג) במיוחד אם כבר נעשתה כברת דרך והצתבר ניסיון דרך חוויה משותפת. זה יוסיף להרגשה של מסוגלות ורצון להמשכיות. בכל מקרה, האתגרים יתקיימו ביחס לבחירות, לייעוד וליכולת הנוכחית של הזוג כי התפתחות הנשמה דרך הזוגיות יכולה להיות משמעותית  בגלל החיכוך הרגשי הגבוה ובגלל הצורך לאזן משוואות סותרות שלא תמיד מתחברות בקלות.

בעיני רבים הזוגיות נמדדת על פי הגודל של החוויה המשותפת, ועל פי עומק הקשר שבני הזוג הזוג הצליחו ליצור דרך ההיכרות שלהם, יש צורך לשמור על קצב התקדמות מתואם כאשר אתגרי החיים לעיתים מסיתים את שיתוף הפעולה מהמסילה. דווקא אלו שמצליחים להתייחס ולזהות את ״המציאות״ בצורה נכונה ומתוך גישה מודעת נותנים לעתמם תנאים נוחים כדי לבנות לעצמם את החוויה האולטימטיבית של חיבור טוב וביטחון הדרך וללא תחושת הלבד.
בסופו של דבר הזוגיות תמדד כאיזון בין קבלה ונתינה ובעקבות חוסר האיזון הזה מתרחשים רוב הקרבות, רוב המלחמות, הויכוחים, האהבה והשנאה, מלחמות השליטה והספק, אבל כשהאדם מבין את כל אלה ניתנת לו ההזדמנות לשנות את דרכו והתנהגותו ולהכריז על שלום בתוך עצמו וזה ישפיע בצורה ישירה גם על הזוגיות שלו או שלה.

 

 

בואו להאזין 

 יש  עוד הרבה הסברים, סיפורים ומוסיקה  של עידו אז…. אתם מוזמנים בשמחה להאזין  לפרק בספוטיפיי או באפל פודקאסט או להאזין לפרק כאן 

הפרק הבא

 

איקון שהוא קישור לאפליקצית ספוטיפיי
איקון שהוא קישור לאפליקצית אפל פודקאסט
איקון שהוא קישור לאפליקצית יו טיוב
bottom of page