top of page

 פרק 87 -תודעת אני קיים

אפשר להאזין לפרק כאן 

הי:) ראשית אני רוצה לאחל לכם שנה טובה ושמחה, למרות אווירת המחלוקת כולנו אחד והלוואי והזמנים הבאים יהיו רווי נחת ותקווה וכל אדם ידמיין את עצמו כעץ ביער גדול ויזכור שיש עוד עצים סביבו, אף אחד לא צריך לקחת את כל השמש והמים רק לעצמו אלא להישאר אנושיים ולהשתוקק לחווית שלום ושמחה שתתקיים עבור הכלל גם אם הנסיבות מורכבות ועננים קודרים מכסים את השמיים: כשמספיק בני אדם ידעו את עצמם והם יראו את המציאות באור אחר יבוא השינוי.

פודקאסט - פרק 87 - תודעת אני קיים

הפרק עוסק בחיבור הגבוה של העצמיות אל תודעת אני קיים החווה את הפרספקטיבה של כל נקודות המבט של העצמיות המאוחדת ועדיין הוא יודע שנקודות המבט הללו נרכשו דרך עבודת התנסות מעשית ופרקטית של העצמיות האינידיבידואלית שצריכה לרכוש ידע אודות המציאות באמצעות התנסות רגשית ומעשית על מנת להעשיר את התודעה ולהרחיב את הידע אודות המציאות.
הפרק הזה הוא ברובו תיאוריה שדרכה ניתן לסכם את עיקר הפרקים של תחנת ירח דרך הזדמנות לעשות קפיצת דרך בהבנת הגשר שבין התודעה למודעות.

 

פודקאסט- תחנת ירח- פרק 87 - תודעת אני קיים

האימייג׳ הזה נוצר ב מידג׳רני AI

תודעת אני קיים

אני קיים זה אני טהור שיודע את עצמו ומחזיק בכל נקודות המבט של העצמיות, זהו העד המתבונן במתרחש ויודע את הדרך והוא ההגדרה הקרובה ביותר להגדרת הנשמה, הידיעה של זה דורשת ניסוח מחדש של משמעותי כאדם. זה מישור תודעתי שמבקש היכרות עצמית והתבוננות בגלל המורכבות להבין ולהפנים את ריבוי נקודות המבט של העצמיות אך מצד שני למסוגלים מובטחת הרגשת אושר עילאי מעצם הקירבה אל המקור והרגשת האחדות.. המשמעות המעשית של זה היא שאם אני לא נמצא בנקודת המבט של ״אני קיים״ באופן קבוע סימן שיש לי עוד נקודת מבט או אני שאותו אני מזהה, זה האני האינדיבידואליסט מחפש הדרך שמטהר את התודעה שלו באמצעות התנסות וחיכוך עם חוויות החיים, התחכחות עם המבנה, הרצון האופי שלו על מנת שהוא יוכל להבין ולדעת את עצמו ואת תכלית החוויה והקיום שלו בו בזמן שהוא ממתין לאיחוד עם תודעת אני קיים שהוא כלל הפרספקטיבות של העצמיות או כל נקודות המבט של כל האניים המתקיימים בתוכי.


אני לא קיים
התודעה פועלת באמצעות תחושה רגש ומחשבה המתורגמים למושגים שאמורים להיות נחווים ע״י התנסות פרקטית של העצמי. רבים (ובעיקר) בעולם המערבי לא חונכו לתודעת אני קיים בגלל הנטיה ללכת אחר המוכר הבטוח והיציב לכאורה כערך של חשיבה פרקטית שנוטה להישען רק על חמשת החושים. האדם התרחק מעצמו והנשמה התאהבה בעולם החומר והגוף ומכאן מתקיים הריחוק מן המקור ומתודעת אני קיים כי האדם מפחד למרוד ולשחרר את עצמו לחשיבה עצמאית כי הוא מפחד מתלישות וחוסר שייכות.
בהרגשת אני לא קיים האדם לא מבין את הסיבה לקיומו ולא תמיד מבין למה הוא חי הוא רק יודע שהוא לא רוצה למות. הוא גם לא באמת מבין מהי משימת החיים מעבר להישרדותו ומהו הערך שלה אבל הוא עלול גם לא להבין דברים ארציים יותר כמו למה הוא חי בזוגיות או למה הוא הולך לעבודה וזה קורה כי הוא לא מבין את מהות החיים.
בתודעת ״אני לא קיים״ לאדם אין יכולת להכיל ריבוי של נקודות מבט, אין לו רצון ויכולת להכיל אפילו את נקודות המבט שלו עצמו כי הוא חווה קונפליקט ביניהם וכך חווית הלמידה נעצרת והאדם מתרחק מעצמו ולכן הוא בוחר לעיתים בדרך של הרס עצמי או דרך שאמורה להביא לו רק סיפוק ותענוגות או בוחר בדרך שאמורה להשיב אותו אל המקור ולבסס את תודעת אני קיים כי זה יפתור את רוב בעיותיו.


נקודות מבט שונות
כל מפגש שלנו עם כל אדם הוא מפגש תודעתי של נקודות מבט שונות , ז״א שבעוד שעלי לאזן את המשוואות התודעתיות בתוך העצמיות שלי דרך התנסות חוויתית של האני האינדיבידואלי כך כל אדם שאפגוש, אשוחח, אתחבר או אשמע יוסיף נקודת מבט נוספת על אלו שכבר קיימות בתוכי כי גם נקודת המבט של אותו אחר עברה תהליך אינדיבידואלי של התנסות וטיהור מושגי וחוויתי על פי החוויה האישית שלו כך שלמעשה כולנו מזינים את התודעה אחד של השני ורוכשים ידע אודות המציאות דרך השתקפות של נקודות מבט.     
כל נקודות המבט האפשריות הן לא רק האני קיים הקוסמי אלא האלוהות עצמה או אנרגית האם וזה אומר שכולנו אחד :כולנו נקודות מבט ייחודיות שעוברות התנסות ומתגבשות לאני קיים אחד שמתאחד עם כל האני קיימים האפשריים בתוך האלוהות עצמה.כולנו אחד
כל אחד מאיתנו הוא  עץ אחד ביער גדול, אפשר להילחם אחד בשני כדי להגיע גבוה יותר אל השמש ולזכות בבכורה ואפשר שכולנו נחלוק את המים, נתחבר דרך השורשים ונחווה את הסינרגיה והצמיחה של כולם כי כולנו רוצים לצמוח ולהיות מאושרים,
כאשר האחר צומח גם אתה צומח כי אתה חווה את נקודת המבט שלו, אם הוא בתודעת אני קיים זה יקרין גם עליך ולכן כאשר אתה משתוקק לרווחתם של אחרים כל היער צומח ומרוצה ועדיין הגעת אל העולם הזה על מנת לממש את הוויתך ולדעת שאתה רק עץ ביער, אין באמת מה לחפש וכדאי לזכור להתכופף בפני הקיים ולהיות בהוקרת תודה על מה שכן מתקיים. 

 

 

בואו להאזין 

 יש  עוד הרבה הסברים, סיפורים ומוסיקה  של עידו אז…. אתם מוזמנים בשמחה להאזין  לפרק בספוטיפיי או באפל פודקאסט או להאזין לפרק כאן 

 

איקון שהוא קישור לאפליקצית ספוטיפיי
איקון שהוא קישור לאפליקצית אפל פודקאסט
איקון שהוא קישור לאפליקצית יו טיוב
bottom of page