top of page

ברוכים הבאים :)

 רן בן-אלי,ND.Dip.Acp מטפל מוסמך ברפואה סינית- דיקור סיני ונטורופתיה בישראל

ו קליפורניה ארה"ב משנת 1995.

קצת על עצמי :-)

במהלך 28 השנים האחרונות אני עוסק בלימוד, בהוראה, טיפול ויעוץ ברפואה סינית, דיקור סיני וצמחי מרפא.

ומלווה תהליכים  של התפתחות רוחנית, מודעות עצמית ויישום התודעה בחיי היומיום.  

רעיון החיבור בין גוף והנפש ריתק אותי מגיל צעיר ואני שמח  שניתנה לי האפשרות בבגרותי, לעסוק בטיפול, יעוץ וחקר הנושא הזה במשך שנים כה רבות כשלמעשה מעולם לא עסקתי במקצוע אחר:)

אני "מחפש את הדרך" מגיל צעיר מאד, טיול של אחרי הצבא הוביל אותי בסיומו אל מנזר תאילנדי שבו התחברתי תרגלתי מדיטצית ויפאסאנה במשך מספר חודשים ועקרונות בודהיסטים נטמעו בתוכי.  משם המעבר  ללימודי רפואה סינית היו מוכוונים ומיידיים  מתוך הצורך להיות עצמאי ומתוך הצורך לעזור לבני אדם במציאת איזון, פתרון לסבל , ריפוי ומודעות כשחלק ניכר מהשקפת העולם שלי התגבש  כשלמדתי במשך ארבע שנים אצל חנה יקואל ז"ל, שתיקשרה עם קבוצת  ישויות שלהם אני חייב את עיקר פועלי  עד היום הזה.

סיימתי לימודי רפואה סינית בשנת 1995  "כשעל הדרך"  המשכתי ללמוד ועסקתי בנושאים רבים שקשורים לתרבות אסיה. 

דיקור סיני- חמשת האלמנטים

צמחי מרפא סינים

אסכולת הגזעים והענפים

ארבעת עמודי הגורל 

פנג שואי באסכולת הכוכבים המעופפים 

מטפיסיקה סינית 

למדתי 6 שנים  קליגרפיה סינית ויפנית 

למדתי 7 שנים נגינה בסיטאר וסורבאהר - מוסיקה הודית קלאסית,

עוסק רוב חיי ביצירה בדרך כזו או אחרת ואני גם מצייר ומאייר :-)

להקשיב, ללמוד, לתת 

רוב שנות הפעילות שלי השתדלתי להיות "מאחורי הקלעים"  ולהתמקד בטיפול בקליניקה .לפני מספר שנים החלטתי לחלוק לפחות חלק מהידע והניסיון שצברתי . אינני מתיימר לדעת דבר כי אני לא יודע כלום בהכרח ואני מציג את הדברים כפי שהם בעיני ועל פי הניסיון המצטבר שלי . בשנת  2021 פירסמתי קורס וידאו אונליין - 31 שיעורים מוקלטים בוידאו בנושא חמשת האלמנטים, אסטרולוגיה סינית וארבעת עמודי הגורל עבור כל מי שרוצה ללמוד שיטת אבחון מרתקת (שעוסקת במבנה נפש האדם) שאותה פיתחתי במשך שנים רבות . אני מאמין שהתייחסות אישית והבנה של אישיות ומבנה התודעה של  המטופל היא הבסיס לכל טיפול נאות. חוסר איזון תודעתי הוא המקור המרכזי לדיסהרמוניה ומחלות ורצוני הוא לטפל בבני אדם ולגשר על המרחב (שלא באמת קיים) בין הגוף והנפש, לעורר מודעות ולפעול לטובת ההרמוניה ,הבריאות וההתפתחות של הפרט.​ הקורס הזה לא עוסק בדיקור ולכן הוא מתאים לכל מי שמתעניין בנושא ואולי עוסק במקצועות טיפוליים כי הטיפול  צריך להיות מובל ע"י האבחנה ועל מנת לקיים אבחנה מדויקת צריך לראות את התמונה המלאה של גוף נפש וזהו האתגר האמיתי שלנו כמטפלים כי ללא התייחסות אל הנפש לא יכול להתקיים ריפוי אמיתי.  

בשנת 2019  התחלתי להקליט  ולערוך את הפודקאסט "תחנת ירח" שעוסק במודעות עצמית ופיתוח התודעה מתוך רצון לתרום, להנגיש את הנושא ולהדגיש את היחסים בין עולם הרוח ועולם החומר וכיצד הם מתבטאים בנפש של האדם ובמערכות יחסים שלו  עם עצמו ועם הסובב לו .  אני חולק בפודקאסט הרבה מהרעיונות ודרך ההסתכלות שלי על תהליכי מודעות שאינן קשורות בהכרח לעולם הסיני אך הן חלק ממנו. 

אתם מוזמנים בשמחה להאזין לפודקאסט דרך האתר ואו  ספוטיפיי,  אפל פודקאסט או ברוב האפליקציות של פודקאסטים שבהם אתם מאזינים. 

 

לתחנת ירח גם ערוץ יוטיוב בו תוכלו לצפות בוידאו של הרצאות שלי המבוססות על הפרקים של הפודקאסט , וכמה שיעורים מתוך הקורס בחמשת האלמנטים. 

אני תמיד פתוח להארות, דיונים ושאלות. 

תודה שקפצתם לבקר

רן :)

תמונה של רן ועידו בן אלי
רן בן-אלי , ran beneli
bottom of page