top of page

אסטרולוגיה סינית וארבעת עמודי גורל- תיאוריה - חלק 2

נערך מחדש 26.3.20

המאמר הזה הוא המשך למאמר - אסטרולוגיה סינית וארבעת עמודי גורל - חלק 1 

הטבלה הראשונה מתייחסת אל נקודת המוצא של האלמנט הראשי( גזע היום). ההתייחסות שלי עדיין עוקבת דרך אותה דוגמא של אישה שנולדה בתאריך 24.3.1982  בשעה 15:55 

המפה הראשית בארבעת עמודי הגורל  וצירופי הגזעים והענפים עפ"י תאריך הלידה נראים כך: 

ארבעת עמודי גורל - מפה
עשרת עמודי הגורל

במאמר הזה אתייחס בעיקר לאפשרויות הניתוח והאבחון של הנתונים, אך לפני זה אוסיף עוד מספר פרמטרים חשובים. 

"אלים וכוכבים" שהוא ביטוי לאיכות פעולה או נטייה הנגזרת מצירופי ענפים, או צירופי גזעים וענפים מסוימים היוצרים אינטרקציה ומייצרים איכות צ'י המתורגמת לפעולה או נטייה או צורת השפעה של הצ'י. כל הפרמטרים הללו הם תוצאה של השפעות חיצוניות בלבד והשפעה של תנועת הצ'י החיצוני, הכללי על האדם ועל היסודות המולדים שלו. חלק מן הצירופים הללו נגזרים מתוך צירופי הענפים השונים והביטוי שלהם כפי שמפורט במאמר שניתן לקרוא - כאן 

ההתייחסות הראשונית נגזרת מן האלמנט הראשי (גזע היום) במקרה שלנו אלמנט אש יאנג. 

אלים וכוכבים , ארבעת עמודי הגורל ,אסטרולוגיה סינית

במקרה שלנו אלמנט אש יאנג S3 הוא האלמנט הראשי והשורה הרלוונטית עבורו מסומנת בצהוב. 

החיות או הענפים צריכים להופיע יחד בעמודות הראשיות או ב YEARS LUCK ( טבלת העשורים) או בשנה הסינית הספציפית (2017 למשל שנת תרנגול B10) , או בחודש או ביום ספציפי בשנה. 

כוכב אצילי מייצג עבורה את ענפים חזיר B12 ותרנגול B10 - המשמעות נוכחות חברים תומכים או עוזרים לאדם זה כאשר B10, B12 צריכים להופיע יחד. עבורה הם לא נמצאים. 

כוכב רומנטיקה מייצג עיסוק בתדמית החיצונית, בדימוי המיני ובנושאים של תשוקה ומשיכה. עבורה זה מיוצג ע"י נמר B3 והוא מופיע בעשור הראשון מגיל 6-15. המשמעות היא שזה היה רלוונטי רק לטווח גילאים זה. 

כוכב אקדמי מייצג עיסוק בלמידה, קורסים והכשרות שאדם רוכש לאורך חייו. זה לא חייב להיות לימודים באקדמיה וגם נטייה אוטודידקטית

מייצגת בהחלט נושא זה. עבורה זה מיוצג ע"י קוף B9 והוא נמצא בעמודת השעה.  

כוכב שפע  כוכב שפע מסמל את האפשרות להתרחבות והצלחה מבחינת שפע חומרי. עבורה זהו ביטוי של ענף B6 נחש. (לא מופיע)

כוכב חרב  מייצג נטייה לחולי, בעיות בריאות ודיסהרמוניות גופניות. עבורה זהו ביטוי של B7 סוס והוא מופיע בעמודת היום.

כרכרת זהב  מייצגת סטאטוס ועמדה, יכולת להגיע לעמדת השפעה והצלחה. עבורה זהו ביטוי של B8 כבש.(לא מופיע)

 

החלק השני של אלים וכוכבים נוגע לחיבור וצירופים של ענפים כפי שמופיעים בקומבינציות של 12 הענפים- כאן. צירופי הענפים מתייחסים אל ענף היום בתור נקודת מוצא. ענף היום שלה הוא B7 - סוס

 

אלים וכוכבים , ארבעת עמודי הגורל ,אסטרולוגיה סינית

צירופי גזעים

זהו נושא חשוב כי הגזעים עצמם יוצרים קומבינציות ויצירה של צ'י. מבחינת הנתונים שלה ענפי היום והשעה יוצרים צ'י של מים, ובעצם יוצרים מצב שיש צ'י מים בכל העמודות, המקבל גם חיזוק משמעותי בעשור גיל 16-25. זאת כמובן בהתייחסות אליה כאלמנט אש יאנג.

בעשור 46-55 , צירוף הגזעים S5- S10 יוצר צ'י של אש עם גזע החודש.

אחרי הצבת כל הפרמטרים מפת ארבעת עמודי הגורל תראה כך: 

דוגמא למפת ארבעת עמודי גורל  , ארבעת עמודי הגורל ,אסטרולוגיה סינית
חישוב מפת לידה אסטרולוגיה סינית

 

בהתייחסות הראשונית אל ניתוח הנתונים לאחר הצבתם יש צורך להבין קודם כי נקודת המוצא תמיד ובכל מצב היא האלמנט הראשי. הכל נובע ממנו, מתנקז אליו ונמדד ביחס אל איכותו ומערכות היחסים של האלמנטים האחרים עימו.

האלמנט הראשי שלה הוא S3 - אש יאנג

משאבים :

כבר מהסתכלות ראשונה בנתונים שלה ברור כי זהו האלמנט החזק מבחינה כמותית (לא תמיד זה יהיה כך כמובן) . אך ההזנה אליו שהיא החיבור החשוב ביותר חלשה והפוכה, קרי מעגל הרס.

חמשת היסודות , משאבים

ההזנה של אלמנט האמא את האלמנט הראשי היא קריטית. אלו המשאבים הבאים לידי ביטוי ביחסי אמא ובן. במקרה שלנו האלמנט הראשי הוא אש יאנג ולכן האמא שלו היא אלמנט עץ. ביחסי האלמנטים אלמנט העץ לא מזין את אלמנט האם ולכן מתקיים מעגל הרס בו אלמנט אש הורס את אלמנט העץ. או הבן פוגע באמא, או חוסר במשאבים. חוסר כזה במשאבים ייצור מיקוד, רצון ומאמץ גדול, כל החיים בד"כ, על מנת להשלים את החוסר. במילים אחרות ניתן לומר כי זהו מקום עליו מתפתחת אובססיה. כי הצורך במשאבים הינו יסוד המרכזי. אלו יחסי אמא בן וחוסר הזנה של האם משאיר את הבן בעמדת חסר תמידית, החלשה, ונקודת מוצא לא אידיאלית מבחינת המשאבים שלו.

המשמעות ומהות של אלמנט אש יאנג באה לידי ביטוי כהתרחבות, התנסות, וחוויה רגשית הנובעת מן הצורך לעמוד במרכז ולהשפיע על אנשים. הדרך הינה ביטוי של אינטרקציה ותקשורת רגשית עם הסביבה הכוללת מעורבות, הזנה, הקשבה, עידוד ודחיפת אחרים לביטוי רגשי. דרך החוויה הקולקטיבית ניזון אלמנט אש בעצמו מכורח החיוניות, השמחה וההתרחבות שבביטוי הרגשי. על מנת לקיים שיח תקשורתי \ רגשי שכזה הוא זקוק לאלמנט עץ על מנת ליצור דחף, תנועה ולייצר את ההתלהבות השמחה והאמון הדרושים לו על מנת לפעול. חוסר במשאבים כמו בדוגמא שלנו אומר בעצם שאין את הדחף והתנועה הזו ברמה מספיקה אז יכולים להתקיים מספר מצבים: בכל המצבים הרצון של אלמנט אש יאנג הוא כפי שתיארתי קודם,  הבעיה היא ביישום או בגישה.

המצב הראשון מייצר מאמץ גדול על מנת ליצור תנועה דרך עידוד וגירוי העץ לפעולה מתמשכת. נדיר עד בלתי אפשרי כי אלמנט אש לא אוהב להתאמץ לאורך זמן, זהו אלמנט של הנאות ולא של עבודה מאומצת.

המצב השני משאיר את האדם בפאזת הכמיהה. הוא כמהה לביטוי שתואר אך מכיר בכך שאין לו את הדחף והאמצעים להשיג אותם ולכן זה נשאר בגדר החלום התיאורטי ואז למרות כמות האש הרבה בנתונים הבסיסיים, האדם יהיה מדוכא וכבוי .

המצב השלישי והנפוץ נובע מהמצב השני. לאחר כיבוי וכניעה אלמנט אש מבין שהוא חייב להזין את האש בכל מחיר כי הדיכאון והכיבוי הרגשי מאיימים ומפחידים אותו יותר. הפתרון בד"כ הוא ביטוי כלשהוא של התמכרות. משהו שמתדלק אותו ועוזר לו לצאת מן הגבולות, להניע את עצמו ולהביא התלהבות. בגלל שאלמנט העץ נמצא בחוסר כל הזמן אז הביטוי של המילוי תמיד יהיה רגעי כי אין באמת עץ ואז כמטפלים עלינו לדעת כי מדובר באדם שהמערכת שלו כוללת עליות וירידות תכופות, זריקות אנרגיה שלאחריהן יש ריקנות. כי זהו לא מצב של אש אמיתית.

יש לזה עוד מספר שכבות של אפשרויות אך מה שחשוב הוא זו ההבנה כי באין משאבים ישנו מאמץ אמיתי למלא אותם בכל מחיר.לכן, אי אפשר לייחס לאישה הזו תכונות של אלמנט אש יאנג מבלי לקחת בחשבון את החוסר באלמנט עץ.

במלים אחרות : סך התכונות של אלמנט אש יאנג לא יתאימו לאישה הזו ויש לתאם את כל התיאורים של האלמנט לרצונות וכמיהות ואת המימוש שלהם לייחס לביטוי החסר של אלמנט עץ. למשל: אם אלמנט אש יאנג הוא נמרץ, מתלהב, רגשי מאד, פגיע ואמפטי. אז במקרה שלה ניתן להסיק: את רגישה מאד, פגיעה ואמפטית לאחרים ולמרות שהרעיון לחיות את הרגשות והשמחה מלהיב, את מוצאת עצמך לא נמרצת ועייפה.

 

הפתרונות הכי טובים למצבים הללו מגיעים בד"כ מעמודות העשורים. בין גיל 5-16 היה לה S9 - מים יאנג B3 נמר  

זו תקופה שבא היא לא הרגישה את החוסר במשאבים של העץ בצורה כל כך חזקה, וניתן לשער כי התפקוד של אלמנט עץ היה ביתר חיוניות ונמרצות בתקופת גיל זו. בכל העשורים הבאים אין לה נוכחות של אלמנט עץ לא בגזעים ולא בענפים. קרי ההתמודדות עם חוסר אלמנט העץ היא מגיל 16 ואליך. עמודות העשורים הן ביטוי לאנרגיה מצטרפת לעמודים הראשיים. יש לכך ביטוי מאד מורגש ומשמעותי כי זהו מיקוד אנרגטי לעשור שלם. האנרגיה הנוכחת מייצגת את הרמה המיידית, היום יומית, את האפשרויות וההזדמנויות שיגיעו אל האדם הזה, בין אם הן תומכות באלמנט הראשי או נמצאות בקוטביות הפוכה. זו מערכת מאתגרת המזיזה את הארבעת העמודים הקבועים ומהווה למעשה עוד שכבת התייחסות אל הרמה הבסיסית.   מבחינת קליניקה ברפואה סינית ניתן לקבוע תיאורטית כי צריך לחזק אלמנט עץ כל החיים.  

מבחינה מסויימת זה נכון כבסיס לאסטרטגיה טיפולית אך על זה  צריך לבנות עוד מספר רבדים שבלי התייחסות אליהם לא באמת יהיה ריפוי. יש להבין כי לא בטוח שהיא תציג סימפטומים של חסר באלמנט עץ באופן קבוע. זה הרבה מאד תלוי באבחנה הראשונית ובשאלה: איזה פתרון ודרך איזה ערוץ ממשי היא מנסה למלא את אלמנט העץ שלה? אי אפשר לתמוך בתהליך לפני שהבנו איפה נמצאת הבעיה ואיך המטופל מנסה לעקוף את הבעיה הזו, דרך אילו הרגלים, התמכרויות, טקסים, פעולות, תחביבים.

 

במקרה הפוך שבו האלמנט הראשי חזק ולא מותקף ע"י אף אלמנט אחר ויש משאבים לאלמנט הראשי המזינים אותו אפשר באופן תיאורטי לומר כי זהו מצב חזק (מפה חזקה) , ואז אפשר לגשת לחיזוק \ פיזור כל אלמנט אחר ללא חשש מהשלכות. מפה חזקה משקפת אלמנטים בצורה יותר אותנטית כי ברגע שאדם לא עוסק בהישרדות הוא פנוי אל יצירה והתפתחות. הוא מעיז יותר ויכול לנצל משאבים עודפים על מנת להתפתח. התפתחות היא נקודת מוצא בדרך לריפוי.

התפתחות לטעמי הינה אינדיקציה לכך שמתקיים תהליך. בין אם האדם חווה קשיים או קלות זו אינדיקציה לשינוי ושינוי מאפשר התקדמות. ללא הרגשת התפתחות ישנה הרבה פעמים חזרה, עימדון והרגשה של דריכה במקום. רפואה סינית לטעמי הינה רפואה דינמית אשר מניעה, מקדמת, תומכת ומשנה מצבים על מנת לעזור למטופל להתפתח. דיקור סיני הוא הכלי אשר מקיים בפועל את הפעולות הללו ע"י פתיחה, סגירה וויסות המרידיאנים דרך  טיפול בנקודות דיקור. הדיקור הינו שלב מעשי שאמור להגיע לאחר הבנת מקרו ובנית האסטרטגיה הטיפולית.

 

כח

מייצג את הביטוי של מעגל הבקרה וההעלבה על האלמנט הראשי. 

במקרה שלה יחסי אלמנט מים ואלמנט אש.

עבורה כאלמנט אש המים משמשים POWER , כח,  כי זהו המעגל השולט דרך מעגל הבקרה. בתמונת 5 האלמנטים בדוגמא שלנו אלמנט מים לא מצליח לבקר את אלמנט האש. אלמנט האש החזק מידי מחליש את אלמנט המים במעגל העלבה.

מצד שני אי אפשר להתעלם מכך שהעמודות הראשיות חולקות רק את הגזעים מים ואש.

חמשת היסודות , כח
אסטרולוגיהסינית , 4 עמודי גורל

בשנה וחודש S9-S10 מים - + , ועמודת היום והשעה S3 אש יאנג.

אש יאנג S3 יוצר מים וכך בעצם יש נוכחות של אלמנט מים בכל אחת מהעמודות. המשמעות היא כזו: "השיעור בחיים" דרך אלמנט מים הוא משמעותי ביותר. הנוכחות שלו בכל העמודים מוכיחה השפעה מחשבתית גבוהה אף על פי שהנוכחות של אלמנט מים ביחס לאש מופחתת. עמודת השנה היא מראה חברתית, עמודת החודש מייצגת את ההורים וזה מה שמניע את האדם באנרגיה העמוקה שלו. לכן ניתן לומר כי השיח הפנימי בין מים ואש הוא עמוק ויסודי. הוא יכול להופיע כנקודת תמיכה או כמכשול ועיכוב , דילמה, 2 פאות לאדם אחד.אפשר לראות כי בעשור הנוכחי בין הגילאים 26-45 יש לה שני עשורים עם ענף (חיה) מים. כמו שאמרתי קודם זו תוספת משמעותית מאד לאלמנט מים כי זה מיקוד והזדמנויות שעליהן "מתלבש" גם הרצון. למעשה אלמנט מים מופיע בכל העשורים עד גיל 45. אך בעשור הנוכחי ובזה שיבוא אחריו הנוכחות של המים היא בענפים, קרי בפרקטיקה.

מה כל זה אומר?

ראשית לגבי היחסיות בין אלמנט אש ומים. מים ואש הם קטבים משלימים המשמשים מראה לצד השני כי אלמנט המים מייצג רעיון וחזון ואלמנט אש מייצג מימוש. כל מימוש (אש) נובע בהכרח מרעיון וחזון (מים) , אך לא כל רעיון וחזון יממושו. כל פרח בפריחה (אש) התחיל מזרע (מים) אך לא כל זרע(מים) יגיע לפריחה(אש). היחסיות בין מים ואש בנויה כך כי צריך להיות יותר מים מאש. אם מים מייצגים את האין ממנו נובע הכל הווה אומר שלא כל מה שמגיע מן המחשבה צריך להתממש, רק מה שנמצא בנתיב הבחירה של האדם ולכן המשקל של המים צריך להיות גדול מאלמנט אש כי הוא מייצג את שלל האפשרויות. פוטנציאל. ביחסי מים ואש, מים ממשים את הרצון והצורך שלהם בתקשורת, ברצון להביע את עצמם תוך שמירה על עולמם הפנימי בעוד אלמנט אש עושה את זה בחשיפה רגשית מלאה. אלמנט מים הולך אל הגרעין, אלמנט אש מתרחב. אלמנט מים אוהב להשקיע ומתאמץ להיות יסודי, מאורגן, מדוייק, ענייני והגיוני. ורצוי שכל זה יהיה בעטיפת שקט מגוננת. אלמנט אש עוסק בחוויה, בהתפתחות אשר נובעת מהתנסות ותקשורת בלתי אמצעית עם אחרים תוך כדי ידיעה כי הוא יהיה נתון לטלטלות, דרמות ושינויים תכופים במצב הרוח. אלמנט מים על הרציונאליות שלו אמור לאזן את האש התפרצת והמתלהבת על מנת שהרגש יתבטא בתבונה. בדוגמא שלנו : אלמנט אש מעליב את אלמנט המים אך כמו שהבהרתי אלמנט המים נוכח בכל עמודה ולכן יש כאן שלושה מצבים הנובעים מתהליך החיים ודורשים התייחסות:

הראשון - אלמנט עץ לא מזין את אלמנט האש - ציינתי שהתוצאה היא שהאש לא אמיתית ויש דיכוי הנובע מחוסר הזנה. ויש קשר הדוק אל התמכרות כלשהיא למשהו אשר אמור לתדלק את המערכת באופן מלאכותי על מנת לתעל את העץ אל האש. יש בוודאות עולם של פנטסיה פעיל גם אם הוא מתקיים רק בינה לבין עצמה.

השני לכאורה  עודף אש על מים (מצב מולד) . קרי ברמת התכונות בהחלט חוסר שקט, נטיה לדרמות, רגש ופגיעות אשר מחפשים צידוק רציונאלי. מערכת רגשית אשר חווה טלטלות, עליות וירידות במצב הרוח הגורמים להפרעה, חרדות, חוסר שקט ודיכוי. זה המצב המולד (4 עמודי הגורל הראשי) ויש לזכור זאת.        

השלישי  רמת החוויה .יחד עם זאת הנוכחות החזקה של המים והאש בעמודות הראשיות והחלוקה שלהן , בנוסף לטבלת העשורים שבה יש נוכחות של אלמנט מים עד גיל 45. כל זה מצביע תהליך עבודה שהיא עושה כל הזמן על מנת לבנות את אלמנט המים. למה זה חשוב ? כי היא משקיעה בזה הרבה משאבים ויש על כך תשומת לב. כמובן שהיא איננה ערה אל מערכת 5 האלמנטים וארבעת עמודי הגורל אך הרבה פעמים : החוסר המולד באלמנט העץ שם את המיקוד בצורך לבנות ולחזק את העץ והרבה פעמים הנטייה הטבעית היא לגשת לאלמנט שנמצא לפני במעגל חמשת האלמנטים (מים) . וחזק לכאורה את העץ דרך המים.

מה אנו מבינים ?

ראשית שארבעת עמודי הגורל הראשיים הם DNA, אופי מולד שעליו יש תהליך למידה והתנסות. מרגע שמימד הזמן הופך דינמי, מרגע הלידה יש טווח השפעות רחב אשר מניע, מזיז, ומשנה את הגישה, הבחירה והאפשרויות אצל המטופל.  

על מנת לחקור מהי האסטרטגיה אומר כך: היא ילידת 1982 קרי כעת בת 35. כל מה שהיא עשתה עד היום בחייה, רוב העיסוקים, המחשבות, הצרכים, הזמן שעבר,  היא עסקה לדעתי בשני דברים : בניה של אלמנט עץ וניסיון לבנות אלמנט מים. על כל המשתמע מכך.  העיסוק באלמנט מים הרבה יותר ממושך ועמוק. אם הייתם מקריאים לה את התכונות של חמשת האלמנטים סביר כי היתה בטוחה שהיא אלמנט מים. גם רוב מי שהיה מאבחן אותה ע"י תשאול או מראה גוף. היא בכלל לא מזהה עצמה כאלמנט אש כי הפוקוס והרצון הוא על העץ , מים. בעשור הנוכחי עם הנוכחות של הענף B1 עכברוש זו בכלל אנרגיה ארצית טהורה של מים.

לסיכום : אלמנט אש נוכח אצלה בצורה משמעותית, בבסיס האופי וההתנהלות.

היא אדם תקשורתי אשר יש לו יכולת טבעית ליצור קשר בלתי אמצעי עם אחרים. יש לה כושר אמפטי, רגישות. רצון לחוות לשמוח ולהיות במרכז ההתרחשות החברתית תוך שהיא מזינה את הסביבה ועצמה בחיוניות ואופטימיות. בפועל היא מרוסנת כי היא עברה דרך מסגרות רציונליות אשר הסבירו לה כי לטלטלות הרגשיות שלה יש סיבה התנהגותית ומוטב לה ורסן את הרגשות שלה ולפתח את ההיגיון. כל המצב הזה הוא מצב חסר. 

ביטוי 

ביטוי הוא מושג אשר מוגדר על ידי אלמנט הבן, קרי האלמנט הבא אחרי האלמנט הראשי והאלמנט שאותו מזין האלמנט הראשי. במקרה שלה האלמנט הראשי הוא אלמנט אש יאנג, ולכן הביטוי שלה הוא אלמנט אדמה. 

חמשת היסודות , ביטוי

מבחינת המידה של האלמנטים וההשפעה שלהם, אלמנט אש אמור להיות חזק מאלמנט האדמה( עד פי 2 ) כאן אלמנט האש חזק מידי על אלמנט האדמה ולכן הוא מצמצם את אפשרויות הביטוי שלו. ביטוי באופן כללי הוא האלמנט המנקז את האלמנט הראשי ולמעשה מאפשר את הביטוי שלו. במקרה של אלמנט אש ראשי הכוונה בביטוי היא שהאש הפנימית והחיצונית, האהבה, החום, האמפטיה וההתייחסות הבלתי אמצעית של אלמנט האש מבחינת יכולת התקשורת, תתבטא באופן מלא באלמנט האדמה ובמעשיות. פרט, זוגיות, משפחה, קבוצה או ארגון וכך למעשה תאפשר לקרקע את היכולות הרגשיות בתוך מסגרת מעשית מחייבת כי לאלמנט אש ביסודו יש בעיה עם התחייבות, קיבעון ושגרה. במילים אחרות אלמנט האדמה עבור אלמנט האש הוא הכלי והמסגרת הרגשית שיכולה לאפשר לרגשות להתפתח, להתמודד, להכיר ולבחון את עצמן בנסיבות משתנות של התחייבות רגשית המחייבת צעידה קצרה או ממושכת באותו נתיב. במקרה שלנו הביטוי של אלמנט האדמה קיים (מעגל הזנה) אך הוא חלש מידי ביחס לאש.  הזכרנו בניתוח המשאבים שהאש לא מוזנת ע"י אלמנט העץ ולמעשה יוצרת מעין  פתרון מאולץ של ניסיון תדלוק האש בדרך של פנטסיה, דימיון והתמכרות למרחבים ורעיונות שאינם בגבולות המימוש המעשי אלא פנטסיות רגשיות וצורך להגיע לסיפוק מיידי מבחינה רגשית. לכן, המישור של האדמה עבור אישה זו הוא מישור של נטל. היא מוצאת את האחריות מכבידה ועושה מאמץ ללכת למקום שיותר קל לה. המשמעות המעשית היא קושי בנטילת אחריות וקושי בהתחייבות. האחריות הרגשית על אחרים מהווה לה נטל ומטרד ומשקפת לה מצב שבו היא מרגישה שהיא מכלה את הרגשות שלה במקומות שקשים לה, בהתמודדות רגשית מתמדת ומתחים מתהווים מעצם הנוכחות שלה במצבים אשר מחייבים אחריות רגשית לאחרים. זה יכול לבוא לידי ביטוי במישור של זוגיות, משפחה או מקום עבודה כי מתקיים קונפליקט בין הצורך הראשוני והמיידי בסיפוק לבין האחריות שמבקשת ריסון עצמי מסויים והפניית המשאבים אל האחר. לכן , למרות שהיא אלמנט אש יאנג עם הרבה אש, האש הזו מתפזרת על הרבה תעתועי רגש, דילמות, ובדיקה של המקום הרגשי שלה כי ביסודה היתה רוצה להיות ללא מחוייבות ארוכה. ההתמודדות הרגשית מעייפת ומביאה אותה אל סף שבירה ודרמה

בעיקר כי האש שלה לא אמיתית (אין תמיכה) אלא נרכשת, חיצונית ומתודלקת.

בעוד חצי שנה היא תהיה בת 36 והיא נכנסת לעשור גיל 36-45 אדמה יין S6 , חזיר B12 ולאחריו עשור שכולו אדמה 46-55 אדמה יאנג S5

וכלב B11 (אדמה יאנג) . העשורים הללו משקפים בוודאות שינוי ביחס ובגישה. יש סיכוי גבוהה מאד להורות, הריון, ילדים נוספים ושינוי הגישה שלה אל הנושא של משפחה וזוגיות מתוך התוקף הפשוט : תוספת משמעותית של אדמה מייצגת בפשטות יכולת הכלה גבוהה יותר      ונסיגה של הקונפליקט הרגשי, מצנטרליזם של אש אל שייכות, הכלה והפניית המשאבים הרגשיים אל האחר וקודם כל אל המשפחה             הקרובה שלה וילדיה. אם אלו עמדו בפני סתירה עד כה במחשבה וההרגשה שזה מעייף אותה "ובא על חשבונה" מסתמן שינוי משמעותי        בגישה שלה עם הכניסה של אנרגית האדמה החזקה.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

שפע                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

חמשת היסודת , שפע

עבורה כאלמנט אש יאנג ביטוי השפע בא לידי ביטוי באלמנט מתכת. הקוטביות הזו המסומלת באלמנט הנשלט נחשבת ע"י רבים כביטוי לדרך שבא גבר מסתכל על בת זוגתו ועל ביטוי שפע שיבוא לידי מימוש ע"י כסף וצבירת הון. אני מוצא את זה לא נכון בתכלית. ביטוי שפע הוא ביטוי להרגשה שבה האדם מרגיש מבורך ומתוגמל על דרכו, צועד בנתיב הנכון ומקבל לכך הד והצלחה מן המציאות עצמה ללא קשר לכסף רכוש או גמול חומרי אחר.  זו הנקודה הקוטבית של האדם , הנקודה שבה הוא מבטא את האישיות שלו בצורה מוחלטת ומצליח להיות מתואם עם ביטויי הצ'י הרחב בצורה הרמונית המשקפת חווית הצלחה. עבורה ביטוי השפע מבטא את המסגרת של המתכת על החוקים והכללים שלה, על ניקיון הכפיים והצורך לחיות ביושר ואותנטיות כמו גם לבסס באישיות תכונות של דיוק ומשמעת עצמית, יכולת הפרדה של טפל מעיקר ותמיכה של ההיגיון ברגש. עבורה המתכת חלשה מידי ביחס אל אלמנט האש החזק ולכן ביטוי השפע הוא חלש מהרצוי. אלמנט מתכת הוא גם האלמנט המותקף ביותר במפת ארבעת עמודי הגורל שלה ומקיים מערכות יחסים דיסהרמוניות עם אלמנט אש, עץ ומים. 

בעשורים 16-25 ו- 26-35 הגזעים היו אלמנט מתכת בהתאמה, הענף בעמודת השעה שלה היא קוף B9 . עמודת השעה מבטאת את דרך הפעולה בחיים או איך על כל הפוטנציאל הקיים בשאר העמודות האדם מצליח להביא את עצמו לידי מימוש. למרות שאלמנט המתכת חלש ומותקף מאלמנטים אחרים, עצם הנוכחות של המתכת בעמודת השעה מחייבת התייחסות ורצון שלה לבטא אישיות מדויקת, ממוקדת, עניינית והגיונית ובוודאי שזה היה חזק יותר בין גילאים 16-35. אין לזה קשר בכלל אל האישיות האמיתית וברור שמתכת לא מצליחה באמת "להחזיק" את המודל הזה באופן מעשי, יומיומי והיא נוטה לסערות רגשיות, פנטסיות ודרמות בצורה תדירה הרחק מעבר לחזות ההגיונית והממוקדת שהיא משתדלת לשדר. יש כאן עוד שכבה חשובה  שהיא באה לידי ביטוי בפרק שכתבתי על כח.  (יחסי מים ואש) ציינתי שהיא מזדהה עם אלמנט מים כצורך לחזק את אלמנט העץ .ההזדהות שלה עם אלמנט המים מדמה רצון לבנות מתכת כי אלמנט מתכת הוא המשאבים של אלמנט מים. לכן יש פער אמיתי בין מה שהיא חושבת על עצמה אל הדרך בה התכונות שלה מופיעות ומבטאות את עצמן במציאות היומיומית. 

הרחבה בחלק השלישי. אסטרולוגיה סינית וארבעת עמודי גורל -תיאוריה- חלק 3 

חזרה למאמרים

מאמרים קשורים

אסטרולוגיה סינית וארבעת עמודי גורל- היסטוריה ותיאוריה - חלק 1 

 קורס אונליין בחמשת האלמנטים, אסטרולוגיה סינית 
וארבעת עמודי הגורל 

אייקון
bottom of page