top of page

גזעים וענפים- 12 הענפים הארציים - EARTHLY BRANCHES

נערך מחדש 21.3.20

12 הענפים הארציים  EARTHLY BRANCHES מייצגים את הפאזה הארצית. את החיבור אל המעשי ואיך הפוטנציאל הרוחני בא לידי ביטוי בארץ כהלכה למעשה דרך הקשר HEAVEN-EARTH-MEN , בכל אחת מהפאזות. 12 הענפים הארציים מסמנים ומגדירים תחומים רבים בחיי החברה והחומר. אלה באים לביטוי כחיה אשר מופיעה במיתולוגיה הסינית כבעלת משמעות סימבולית וכתכונה. כל אחת מ 12 החיות מייצגת אחד מהענפים הארציים וקשורה לאלמנט ויסוד מחמשת האלמנטים, למספר, לשעה ביום, עונה,איבר,מרידיאן, צבע ומאפייני התנהגות אשר מושפעים מהגזע הנמצא מעל הענף והגזע החבוי בתוך הענף.  

על מנת לתאר זמן (שנה ,חודש, יום ,שעה) יש ליצור יחידת זמן המורכבת מרוחני+ארצי, פוטנציאל ומימוש ולכן הגדרת הזמן היא צירוף של גזע וענף, הנעים במחזוריות ויוצרים קומבינציות המשתנות ביניהם. 

בהנחה שישנם 10 גזעים שמיימיים S1-S10- STEMS, ו - 12 ענפים ארציים B1-B12- BRANCHES 

צרוף הזמן הראשון (עבור שעה ,חודש, יום או שנה ) S1+B1 -JIA-ZI כי זמן מורכז מגזע(S) וענף(B), השנה שתבוא אח"כ כבר תהיה S2-B2  וכן הלאה עד S10-B10. עתה ספירת הגזעים חוזרת ל S1 , וספירת הענפים ממשיכה קרי השנה אחרי תהיה S1-B11 , לאחריה S2-B12 ולאחריה S3-B1 . על מנת לחזור חזרה אל S1-B1 דרוש מחזור של 60  (שנה או חודש או יום או כל יחידת זמן אחרת).כל צרוף גזע וענף תמיד ישמור על אותה פולאריות יין או יאנג. כל 12 מחזורים תשתנה רק הפולאריות של הגזע על פי זרימת 5 האלמנטים. 

S1B1 = עץ יאנג עכברוש , S3B1= אש יאנג עכברוש S5B1 = אדמה יאנג עכברוש S7B1 מתכת יאנג עכברוש, S9B1 מים יאנג עכברוש.  לכל ענף BRANCHES יתקיימו 5 מחזורים, תנועות והיבטים על פי 5 האלמנטים. 12ענפים 5X אלמנטים= מחזור 60 שנה. מבחינת ניהול זמן, המיקוד הוא על שנה, חודש, יום, שעה , מחזור 10 שנים, 20 ו- 60 שנה. אלו החשובים והמשפיעים. 

גזעים וענפים- 12 הענפים הארציים

 קורס אונליין בחמשת האלמנטים, אסטרולוגיה סינית 
וארבעת עמודי הגורל 

אייקון של תחנת ירח

כל ענף שייך אל אחד מ 5 האלמנטים. יש ענפים המכילים יסוד טהור כמו אלו המופיעים על הצלב:ארנבת, תרנגול,  עכברוש, (סוס) תרנגול -B10 שייך 100% לאלמנט מתכת יין, ארנבת B4 היא 100% יסוד עץ יין וכו' . לשאר הענפים קיימים יסודות או גזעים חבויים המסבירים כי כל ענף כזה המיוצג ע"י חיה הוא צירוף של מספר אלמנטים במינון משתנה אך תמיד יהיה אלמנט ראשי דומיננטי. 

B1 -ZI - עכברוש 

שייך לאלמנט מים יאנג 

גזע חבוי-S10- GUI  -מים יין. 

שעה ביום - 23:00-1:00 

הכיוון -צפון 

חודש - 12 

העונה: חורף - יום ההיפוך בחורף 21.12. 

איבר - כיס מרה GB 

B1  -עכברוש מייצג את החיה הראשונה הפותחת במיקום צפון. גם בשעון הסיני שעת העכברוש היא השעה הראשונה הפותחת את היום וגם סוגרת אותו 23:00-23:00 כאשר לכל שעה השפעה של שעתיים. ענף B1 מייצג כניסה אל מקומות חשוכים קרי הסתרה ונטייה למדר רגשות ותכונות. זו אנרגיה יאנגית מאד (מים יאנג) אך כזו הנושאת פנימיות של יין (מים יין)  החזקת הפולאריות עצמה, קרי גישה אל העולם ממקום של הססנות, הסתרה, אי חשיפת תכנים פנימיים ורגשות, צורך בשקט, באווירה תומכת יחד עם יכולת עבודה קשה, התמדה, חריצות ויכולת מנטאלית טובה. מיקום של ענף B1 במפת לידה מאפשר דחיפה ופעלתנות גם במישור הפנימי הרגשי וגם במישור הפיסי הגלוי ומאפשר התפתחות וצמיחה על עקרונות ואסטרטגית פעולה.

הגזע B1 מצטרף אל 4 האפרסקים בצלב הגדול (B1- B4- B7- B10 - עכברוש, סוס, ארנבת, תרנגול), אלו נהנים מגישה של תשוקה אל החיים ואל הנאות החיים. אצל B1 זה מועצם על ידי צורך בשליטה דרך כח וכסף ובד"כ רווי השפעה מהעבר, מזיכרונות וחוויות הילדות. מבחינה סימבולית זהו זרע הטמון מתחת לפני השטח וניזון מהאדמה.עיבור ויצירת חיים.   העונה היא שיא החורף (מתחיל 7.11 בד"כ -B12) שבאותו שיא גם יום ההיפוך בחורף, היום הקצר ביותר או שיא היין -YIN בשנה אך גם נקודת ההיפוך לירידה של YIN ועליה של YANG. 

B2- CHOU שור 

שייך לאלמנט אדמה יין. 

גזעים חבויים - 60% S6-JI -אדמה יין

                      20% S8-XIN- מתכת יין

                      20% S10-GUI - מים יין 

שעה ביום - 1:00-3:00 

כיון- צפון מזרח 

חודש: 1

עונה : סיום החורף - תקופת אדמה לפני האביב.

איבר :כבד  LIV 

זהו ענף איטי מעצם השייכות שלו אל האדמה. הוא מייצג באופן סימבולי צמיחה וגדילה אך עדיין בשלב שבתוך האדמה

שור שייך לאחת מ 4 חיות האדמה המייצגות " קברים" ולכן המשמעות היא חיים על פי ערכים פנימיים וקוד מוסר טבוע עמוק כנקודת מוצא להתנהלות בחיים. B2-שור מגבש את עצמו דרך עשייה והתנסות ומגיע למימושו בפרקים מאוחרים בחיים. יש בד"כ תפיסת עולם וגישה לעבודה קשה ואמונה במאמץ כמו אותו זרע הנובט תחת האדמה ומתחבט עם מכשולי ועיכובי הפריצה מהקרקע. יש כאן תפיסה רציונאלית, מעשית,מגובשת היודעת כי היא עושה את דרכה למרחקים ארוכים ולכן אין התחשבנות עם כל מכשול וחסימה דווקא כי הידיעה הפנימית יודעת את עוצמתה מעצם כח ההתמדה. 

החיבור אל הקרקע הוא מתוך המעשיות ומתוך תשומת לב רבה לפרטים בכל מה שמתרחש. ישנה אחריות ומחויבות לדרך והיא מגמדת את המכשולים שכה מיטיבים לתאר את הענף הזה.

תקופת ענף B2- שור היא סיום החורף. יש כאן איזון של התנועה מהמעבר בין החורף לאביב. תקופת האדמה האופינית 

מאזנת את התנועה שבין העונות ובאה בשיאה לידי ביטוי 15 יום לפני תחילת האביב (4.2) . אלו זמנים שבהם אנרגית 

האדמה פעילה מאד ואלו הסובלים מחולשת אדמה יחוו סימפטומים מועצמים בימים אלה( SP, ST בעיקר ) אלו גם ימים

מצויים לטיפול באספקטים רגשיים \ פיסיים של אלמנט אדמה. 

B3-YIN - נמר 

שייך לאלמנט עץ יאנג 

גזעים חבויים- 60% S1-JIA - עץ יאנג 

                     20% S3-BING- אש יאנג

                     20% S5-WU - אדמה יאנג 

שעה - 3:00-5:00

כיוון- מזרח 

חודש-2 

עונה- אביב 

איבר-ריאות LU 

אחד מ 4 החיות הפותחות את העונה ולכן נקראות "סוסים" . \B3-נמר פותח את עונת האביב ב 4.2 (בערך) בכל שנה

זהו גם המועד השמשי שבו מצוין ראש השנה הסינית. חודש הנמר מגיע אחרי עונת החורף אחרי שיא היין -YIN  לכן הוא מייצג את מפגש הגבעול עם אוויר העולם וזו לידה ופריצה,התעוררות משנת חורף. כאחד מ 4" הסוסים" הוא מייצג תנועה ופריחה בשל גזע YANG חבוי. B3- נמר מייצג פריצה ותנועה קדימה. נחישות אשר אינה מותנית במגבלות וצורך עצום בקידום עצמי והגעה אל מטרה שממוקמת בד"כ במרחק קצר ונראה לעין. אין כאן חיפוש מיקוד כי אם צורך פנימי בטרנספורמציה ושינוי, שינוי דרכי מחשבה ופעולה, התבייתות על מטרה כפי שהיא מבלי למדוד או לפחד ממכשול להיפך יש כאן אנרגיה של הדיפה ודחף, העלאה והעצמה אשר מעוררים תנועה וזו בתורה מזינה את המוטיבציה. 

בסיום הפעולה הוא מוצא את עצמו מותש ואז מתקיימת פרישה על מנת להיטען שוב. זה בא על בסיס בו אין הכלה נאותה והרבה מהתהליכים הם אוטומטים ומתמקדים בפעולה עצמה מבלי לעצור, להתמהמה ולחשוב על  התוצאות. החשיבה האסטרטגית  מאפשרת לענף זה רוחב חוויה גדול, תעוזה, אומץ, בוטות ודחיפה והתקדמות בלתי מתפשרת. האנרגיה המרכזית היא עץ יאנג- דחף אבל התוספת החבויה של אש ואדמה באספקט YANG  מחוללים תנועה מסתלסלת ועולה השואפת מעלה  ובאה לידי ביטוי בכח ושליטה.  

B4- MAO - ארנבת 

שייך לאלמנט עץ יין 

שעה ביום : 5:00-7:00 

כיוון מזרח 

חודש-3 

עונה - אביב . יום השיוויון באביב 21.3 

איבר -מעי גס CO 

אחד ה4 הענפים השייכים לפריחת האפרסק המסמלים פריחה ועיסוק בהנאות החיים. הענף מסמל שפע צמחיה  הגדלה ומשגשגת בשמש. ענף B4 ארנבת מחפש חיי נוחות בהם האתגרים הן קצרים וממוקדים ויכולים לספק לו  רווחה מתאימה. בשל ההשתייכות לאלמנט עץ יין אין לו את הדחף והתעוזה המופיעים בגזע הקודם B3 אבל הם  חולקים את אותה תשוקה. לכן הוא פועל בדרכים יצירתיות הניחנות באינטואיציה, דמיון ותחושות בטן  על מנת לקדם את מטרותיו האישיות מתוך רצון להגיע אל היעד. יכולת הפעולה קצרה ומתחשבת בדעותיהם ורצונותיהם של הסובבים . הוא נוטה לפעול בעורמה ולהציג חזות נעימה, מכובדת כל עוד השפע מתקיים. היצירתיות הינה  מחשבתית, פתיחות לרעיונות חדשים, מחשבה על העולם שמעבר ואמונה בגורל וסדר קוסמי. אלו אנשים היודעים לממש חלומות בעיקר עם הם עטופים בדימיון יצירתי. יש משיכה חזקה לעולם המשחק והיצירה וישנה יכולת הפקה וביצוע, בשל הדואליות הטבועה באישיותם. הכח והשליטה באים ידי ביטוי על ידי שליטה ןוניהול האירוע הרגשי וכיוון המסר למקום שהם בוחרים אותו. המעמד הזה יכול לייצר יהירות, ארוגנטיות בשל יכולת ההשפעה והכח הרגשי שהם נושאים בתפקידם מול אחרים. 

תהליך ההתפתחות של 12 הענפים הארציים באסטרולוגיה סינית

B5 - CHEN - דרקון 

שייך לאלמנט אדמה יאנג 

גזעים חבויים- 60% S5-WU - אדמה יאנג 

                     20% S2-YI - עץ יין 

                     20% S10-GUI - מים יין 

שעה- 7:00-9:00 

כיוון- דרום מזרח 

חודש-4 

עונה - תקופת אדמה בין האביב לקיץ 

איבר -קיבה ST 

שייך לענפי האדמה. אלו ענפים משתנים כי הם מסמלים את תקופות המעבר בין העונות ואת "הקברים ".הענף B5 -דרקון מסמל התעוררות מלאה לקראת צמיחה. זוהי החיה היחידה במיתולוגיה הסינית שאיננה באמת חיה קיימת אלא דימוי. הדרקון מסמל התעוררות רוחנית והכלת השמיימי על הארצי. ישנה התמצאות במרחב הסוציאלי. רצון להעשיר,לתרום לאנושות ולבני האדם בפרט - ידע, ריפוי, רוחניות, ערכים ותפיסת עולם המסתכלת על טובתו של הכלל. הענף דינמי ונע ולמרות השיוך לאלמנט האדמה הגזעים החבויים מייצרים הרבה אש, התרחבות, יחס אישי בין אנשים, תקשורת אך גם רצון לייחד את העצמי.

זה ענף שאינו מייצר שינוי אלא מתווה את המעבר בין הפעולה למימוש. אותו חיבור בין הדחיפה והעוצמה של אלמנט העץ אל המימוש והשיא של אלמנט האש שיש בו בעיקר הרגשה. הצמיחה מקבלת איתות כי הגיע הרגע או הזמן הנכון להביא דברים אל שיאם, לצאת ממוטיב הפעולה ומרחב החומר אל תחום ההרגשה והידיעה כי הדברים קורים במישור אחר. זו אינה פעולתו של יחיד אלא התקבצות של כוחות גדולים יותר המניעים רצון משותף בין בני אדם. הענף מסמל התמסרות, אמון וכח אשר נובע מידיעת טובתם של הדברים. יחד עם זאת החיכוך הרגשי האינטנסיבי השייך לענף הזה מייצר הרבה אי נחת, רגישות יתר ונטיה ללוחמנות כאשר הרגש מרגיש מופסד. 

B6- SI - נחש 

שייך לאלמנט אש יין 

גזעים חבויים - 60% S3-BING - אש יאנג 

                      20% S7-GENG - מתכת יאנג 

                      20% S5-WU - אדמה יאנג 

שעה - 9:00-11:00 

כיוון - דרום מזרח 

חודש- 5

עונה - תחילת הקיץ 5.5 

איבר-טחול SP 

שייך לענפים הקרואים "סוסים" כי כל האנרגיה של הנחש היא גזעים חבויים יאנגים וגם ההקסגרמה ששייכת לו שמיים על שמיים. השייכות אל אספקט היין כאלמנט אש יין היא הדרך שבה הוא פועל בעולם ומציג את עצמו כסופג אך האנרגיה האמיתית שלו היא דינאמית ומשתנה. זה אחד הענפים הטרנספורמטיבים ביותר, מחוללי שינוי ומשני התודעה בכפוף לתהליכי החיים וחוויות החיים שיאסוף האדם במהלך מסעו. הענף למרות שייכותו אל האש אינו נוטה להיות פתוח ותקשורתי להיפך יש נטיה להתרכז בעצמי ולשים אותו במרכז. צנטראליסטיות של מחשבה והתנהגות  שאיננה מסוגלת להכיל יחס בלתי אמצעי רגשי בין אנשים (כמו שענף S7 סוס עושה ) אלא הבאת עצמו אל מעמד מיוחד, בד"כ דרך רכישת השכלה או כישרון כשהדבר השולט הוא ביטוי הגיוני ושכלתני כמעט בכל נושא. הטרנספורמציה שהוא עושה היא פנימית. ע"י החלטות והתחייבויות עצמיות שהוא לוקח על עצמו כשהוא דוחף את עצמו למקום של הצלחה. עבור אלמנט אש הצלחה היא להיות מאוהב או להתאהב עבור S6-SI נחש זה להעביר את אותה התאהבות לפרמטרים אינטלקטואלים הנתפסים כהצלחה. הענף מסמל את תהליך ההבשלה וזה הביטוי הטוב ביותר לתיאור הענף הזה . הבשלה שנקודת המוצא שלה ידועה אך סיומה אינו ידוע כי זה הנושא הראשי של הפעילות שלה, כמו אדם שממציא את עצמו מחדש בכל תקופה ושומר על בשלות. 

B7-WU - סוס 

שייך לאלמנט אש יאנג 

גזעים חבויים- 70% S4-DING - אש יין 

                     30% S6-JI - אדמה יין 

שעה - 11:00-13:00

כיוון- דרום 

חודש- 6

עונה- קיץ , יום ההיפוך בקיץ 21.6

איבר-לב HT

שייך לאלמנט אש יין ומסמל את ההגעה אל השיא בצמיחה. השיוך הוא הפוך מהגזע הקודם B6 . הגזע B7 סוס הוא עם אנרגיה יאנגית חיצונית של אש יאנג אבל האנרגיה הפנימית היא יין, קרי סופגת ומכילה. הביטוי של הגזע הוא החצנה. הרחבה והשראה המשתמשות ביכולות תקשורתיות וצורך לעמוד במרכז הבמה והעניין. אלו מצבים בהם אדם דוחף את עצמו לשיא הצמיחה שהביטוי שלה הוא סטאטוס והכרה, צורך להיות מאוהב ונאהב ובחירה בחיים שיש בהם אלמנטים של נדנדה רגשית המפעילה את החושים, ההכרה, הלב והביטוי החיצוני המילולי והבלתי אמצעי בין אנשים. שיתוף, העצמה, השראה, עידוד, פרגון, עזרה שכולה מופנית בסופו של דבר לצורך להיות מועיל ולעמוד במרכזה של ההתרחשות האנושית. צורך בדרמות והפעלה של דרמות שליטה כמו גם אמפטיה, הזדהות, ובנית אישיות השואבת את כוחה מקשר עם בני אדם אחרים. הענף שייך אל ענפי פריחת האפרסק ומגלם צורך לחוות את מנעמי החיים ותשוקה שהיא המניע המרכזי אצלם על מנת לחזק את ההכרה ואת המעמד העצמי בחברה. 

B8- WEI - כבש 

שייך לאלמנט אדמה יין 

גזעים חבויים - 60% S6-JI - אדמה יין 

                      20% S4-DING - אש יין 

                      20% S2- YI - עץ יין 

שעה- 13:00-15:00

כיוון- דרום מערב 

חודש-7 

עונה- תקופת אדמה - 15 יום בין הקיץ לסתיו 

איבר-מעי דק SI 

הענף מסמל את הטעם המתוק המסמל הבשלה ומלאות. השייכות לאלמנט אדמה יין מתווספת להיבט פנימי של גזעים יינים חבויים גם הוא קשור אל 4 הקברים (חיות אדמה) המסמלים את סיום ותחילת העונה הבאה ע"י ביטוי של איזון התנועה על ידי אלמנט האדמה. הענף עצמו מייצג ספיגה ומיצוי, צורך בהרמוניה, סימפטיה, הבנה והכלה. הצורך הרגשי הוא של שלום פנימי וחיצוני וקושי להתמודד עם תנועות אלימות או דינמיקה מהירה מידי. כאן יש תנועה איטית, מתבוננת, מכילה אשר משתדלת לאמץ לעצמה תפישת חיים הרמונית וראית הטוב בכל הדברים. הענף (תלוי במיקומו בזמן) מביא שלווה נינוחות וריפיון. ספיגה של הקיים וקבלת תכתיבים והוראות מן החוץ. יש הימנעות מאחריות או לקיחת משימות גדולות בשל הצורך לשמור על ההרמוניה. ההבשלה והמתיקות היא הצורך הרגשי ומול זה כל היתר מתגמד גם אם צריך להסיט את המבט ממה שמתרחש באמת. יש נטיה לחפש סמכות ולבנות חיים שיש בהם מן התלות באדם אחר. קרי, הם מהווים אדמה לאחרים אך הם עצמם מתקשים להיות האדמה של עצמם. 

 

B9-SHEN - קוף

 

שייך לאלמנט מתכת יאנג 

גזעים חבויים - 60% S7-GENG - מתכת יאנג 

                      20% S5-WU - אדמה יאנג 

                      20% S9-REN - מים יאנג

שעה- 15:00-17:00

כיוון- דרום מערב

חודש-8

עונה סתיו - תחילת הסתיו 8.8

איבר-שלפוחית שתן BL 

הענף מייצג הבשלה מלאה ותקופת הקציר והאסיף. שייך ל 4 הסוסים המייצגים שינוי ודינמיות פנימית וחיצונית. 

הענף מקבל את התוצר המובשל, מזקק  ומביא אותו  לקצירתו ואיסופו, קרי יכולת להבחין בין טפל ועיקר. תמצות,אבחון, הוצאת המיותר והבלתי נחוץ. יכולת שליפה, חיתוך, ביקורתיות וצורך לחוות את השלם לאחר זיקוקו. הטרנספורמציה 

היא אישית רוחנית ופנימית. צורך בזיכוך עצמי וחיי ערך הנשענים על תובנות, מוסר, וערך עצמי. הגישה המעשית היא 

נוקשה בשל תפקיד הקיצוץ והאיסוף והשלת המיותר. טרנספורמציה של מידע זורם העובר כל הזמן אינטגרציה, בדיקה 

ומחקר הגורמים לחוסר נחת, ותפקוד ברמה מנטאלית\ חשיבתית גבוהה השואפת לייעל ולשכלל גם את עצמה. זהו עיסוק אין סופי ברה ארגון, סדר, משמעת, צורה, משמעות. זהו תהליך הדורש שליטה עצמית ושליטה זו מרחיקה את המתבונן מהסביבה וגורמת להביט פנימה, דבר שלעיתים יוצר נתק וחוסר התמצאות בסביבה הפעילה או תחושת נפרדות.

B10- YOU - תרנגול 

שייך לאלמנט מתכת יין 

שעה - 17:00-19:00 

כיוון - מערב

חודש-9 

עונה- סתיו ,יום השיוויון בסתיו 22.9

איבר-כליות KI

הענף מייצג את הרגע שלאחר איסוף התבואה. השדה נקצר והתבואה מסודרת וקשורה בחבילות וזה מבטא את הענף 

בדרך הטובה ביותר- צורך באסתטיקה. גם הענף הזה שייך אל פריחת האפרסק ומרמז על הצורך לחוות את מנעמי החיים. צורך בסטטוס ונוחות והתייחסות משמעותית יותר אל תנאים ופחות אל התוכן. האנרגיה היא טהורה 100% מתכת יין הלוקחת את הצורך בשלמות לביטוי חיצוני ופחות אל הפנימי.  אין כאן את הטרנספורמציה כמו בגזע הקודם. ענף יין

זקוק למרחב מחייה בטוח ונח ולכן הוא מציב התניות במציאות . חיתוך המתכת מופיע כאן בצורך הבדיקה החיצונית האסתטית וההתנהגותית ויש פחות נגיעה בערכים או ויתור על הרגלים נחותים. להיפך, דרך ענף זה ניתן לאבחן נטיה לאובסיסביות וטקסיות אשר נובעת מעצם הנבירה בדימוי הגופני \ התנהגותי וניסיון לצמצם ביטוי "שלילי" של רגשות מפריעים. העבודה הזו גובה מחיר כי היא גורמת למעקב אין סופי אחר תחושות והרגשות. מדידה ומתן ציון,ערך או תוצאה. 

ענף שעוסק ביופי, באסתטיקה, בנראות וחשיבות. 

 

B11- XU - כלב

שייך לאלמנט אדמה יאנג

גזעים חבויים - 60% S5-WU - אדמה יאנג 

                      20% S8-XIN - מתכת יין 

                      20% S4-DING - אש יין 

שעה - 19:00-21:00

כיוון- צפון מערב

חודש- 10

עונה-  תקופת אדמה בין בסתיו לחורף 

איבר-מעטפת הלב PC 

הענף מסמל את החזרה ליציבות לאחר האסיף ולאחר הריקות של פעולת הקציר\ איסוף . הענף שייך ל 4 הקברים 

שהם חיות האדמה המופיעות בסיום או בתחילה של עונה חדשה. הענף מסמל את הצורך לחיות ולבנות תשתית מעשית

של שיתוף פעולה בין בני אדם. יוזמה ואחריות, התנדבות, ויכולת לבסס יציבות ממצבים שדורשים זאת. הענף אינו דינמי אך הוא עוצמתי בשל הנחישות הרבה וההבנה של עולם הפעולה והביטוי המונע דרך תשוקה ורצון לשנות ולהועיל. יש נטיה לחבור לארגונים, ולפעול בתוך מסגרות סגורות על מנת למצות שינוי ולהשפיע כי פיזור על תחומים רבים לא בא בחשבון. התייחסות נקודתית, ספציפית, המאפשרת התמסרות, הכלה ונתינה כשהרעיון הוא להשפיע ולשנות את מבנה ארגונים\ חברות \ אגודות למען הכלל. יש כאן רגישות רבה לצד כח פועל ומפעיל עם נטייה וצורך להתחבר בעצמו אל אלמנט האש ולחוות תשוקה וחום שהוא זקוק להם עבור פעולתו. 

B12 - HAI - חזיר 

שייך לאלמנט מים יין 

גזעים חבויים - 70% S9-REN - מים יאנג 

                      30% S1-JIA - עץ יאנג 

שעה- 21:00-23:00 

כיוון - צפון מערב 

חודש- 11

עונה- תחילת החורף 7.11 

איבר-מחמם משולש TH 

הענף מסמל את הזרע הממתין למחזור צמיחה חדש. גם הוא שייך ל 4 הסוסים המייצגים שינוי בזכות האנרגיה היאנגית 

העצומה שאגורה בתוכו על אף התבנית החיצונית שהיא אלמנט מים יין . גם הענף הזה הוא טרנספורמטיבי האוהב פעולות שכלתניות ואינטלקטואליות, למידה ושקדנות. יש שאיפה לביטוי מילולי והרחבת אופקים, למידה והשכלה. 

B12- חזיר מחפש את האמת וחוקר בסקרנות את הדרכים להגיע אליה. השינוי הטרנספורמטיבי שהוא עובר הוא בשינוי 

הגישה שלו עקב תגליות ולימוד. הוא משנה השקפות ומתאם גישות על מנת לקרב את עצמו אל מעיין עשיר של ידע בתחום שבו הוא עוסק. זו יכולה להיות חקירה עצמית או התחברות אל אנשים בעלי תפישות דומות שיכולים לקדם אותו. ישנו צורך גדול בנוחות חומרית בשל הצורך להתנתק ולהתמסר אל מסע זה. העולם הרגשי מאופק ואסוף אך מגיב אל המתרחש גם אם ההתנהגות יכולה להיות דיפוזית ומעט מנותקת. הזרע הממתין למחזור צמיחה הוא ביטוי של החקירה הזו, ההמתנה היא עבור ביטוי של הרצון הפנימי. מרגע שהוא מופיע מתחילה להיווצר פעולה . יחד עם זאת רוב חיי הזמן של הענף הזה הם תחת אותה המתנה.   ---

חזרה למאמרים

bottom of page